پنجشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۰۲
کد مطلب : 110452
کارشناس هواشناسی قم:

قم فردا بارانی است

قم نيوز : کارشناس اداره‌کل هواشناسی قم گفت:‌ امروز بعدازظهر بارش پراکنده باران و برای فردا بارش متناوب برای همه مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.
هوای بارانی استان قم
هوای بارانی استان قم
به گزارش قم نیوز،محمدرضا قاضی افزود: امروز و فردا آسمان ابری تا نیمه‌ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد شدید و گردوخاک است؛  و امشب در ارتفاعات بارش خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: فردا آسمان ابری تا نیمه‌ابری است و همه مناطق استان درگیر بارش می‌شوند که تا اوایل شب ادامه پیدا می‌کند و به‌صورت مستمر نیز وزش باد داریم.

وی ادامه داد: برای جمعه شب این سامانه به‌تدریج شهر قم را پشت سر می‌گذارد.

به گفته قاضی، روز شنبه هفته آینده آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید با جهت غربی است و بارش پراکنده باران برای ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود؛ از اواخر وقت شنبه هفته آینده سرعت وزش باد کمتر می‌شود و آسمان کم کم باز خواهد شد.

وی با بیان این‌که یکشنبه هفته آینده نیز مهم‌ترین پدیده وزش باد است، خاطرنشان کرد: صبح آسمان صاف است و به‌تدریج افزایش ابر داریم و وزش باد نیز برای روز یکشنبه با جهت غربی خواهیم داشت.

وی افزود: از یکشنبه شب به تدریج سامانه بعدی وارد می‌شود و تا چهارشنبه سامانه بارشی در استان فعال است که برای بیشتر مناطق استان بارش به همراه دارد.

کارشناس هواشناسی قم اضافه کرد: حداکثر دمای هوای امروز ۲۵ درجه سانتی‌گراد است که نسبت به دیروز پنج درجه کاهش نشان می‌دهد؛ حداکثر دمای فردا و پس‌فردا نیز به ترتیب ۲۹ و ۳۰ درجه سانتی‌گراد خواهد شد.

در استان قم ۱۰۹ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۲ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران‌سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران‌سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح‌سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.

شهروندان برای کسب آخرین اطلاعات هواشناسی کشور می‌توانند با سامانه گویای هواگو با شماره تلفن ۱۳۴ تماس بگیرند و یا به تارنمای اداره کل هواشناسی استان قم به نشانی اینترنتی www.ghommet.ir مراجعه کنند.

 
 
گزارشگر : تحریریه قم نیوز
https://qomnews.ir/vdcamwn6u49n6y1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما