چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۴
کد مطلب : 110511
منبع : ایسنا

اخذ مجوز سه رشته جدید در مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی

قم نيوز : رئیس مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی از دریافت مجوز پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های سینما، طراحی لباس و انیمیشن در این مرکز دانشگاهی خبر داد.
مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی
مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی
به گزارش قم نیوز،مهدی حمیدی پارسا امروز ۸ خردادماه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به پیشینه فعالیت مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی، گفت: این مؤسسه از سال ۱۳۹۲ در حال فعالیت است و در ۹ رشته کارشناسی ارشد، سه رشته کارشناسی و دو رشته دکتری دانشجو می‌پذیرد.

رئیس مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی افزود: این دانشگاه در مقطع کارشناسی در رشته‌های ادبیات نمایشی، ارتباط تصویری و عکاسی دانشجو می‌پذیرد و از مهرماه سال جدید در رشته طراحی لباس و سینما نیز پذیرای دانشجویان مقطع کارشناسی خواهیم بود.

وی با اشاره به رشته‌های کارشناسی ارشد مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی، تصریح کرد: رشته‌های ادبیات نمایشی، صنایع دستی، پژوهش هنر، تاریخ هنر جهان اسلام، مطالعات معماری، حکمت هنرهای اسلامی و فلسفه هنر از سالیان گذشته در این دانشگاه دایر بوده است.

حمیدی پارسا اضافه کرد: مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی سال گذشته برای اولین بار در استان قم دانشجویان مقطع ارشد رشته انیمیشن را پذیرش کرد.    

رئیس مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی از پذیرش دانشجو در رشته‌های سینما و طراحی لباس خبر داد و گفت: دانشجویان این دو رشته از مهرماه امسال پذیرش می‌شوند و این خبر بسیار خوبی است که فضای آکادمیک هنر در قم در حال توسعه است و رشته‌هایی در این مرکز دانشگاهی در حال راه‌اندازی است که پیش‌تر در استان قم سابقه نداشت.

حمیدی پارسا از رشته‌های سینما، طراحی لباس و انیمیشن به عنوان سه رشته دانشگاهی بسیار پرطرفدار و تأثیرگذار یاد کرد و گفت: امروز دانشگاه‌های محدودی به پذیرش دانشجویان رشته سینما در مقطع کارشناسی ارشد می‌پردازند و خوشبختانه امکان جذب دانشجویان این رشته تحصیلی در مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی فراهم شده است، به ویژه اینکه علاقه‌مندان به حوزه سینما در قم بسیار زیاد هستند و لذا امکان بسیار خوبی برای شهر قم فراهم شده است.

وی در خصوص رشته طراحی لباس عنوان کرد: دانشگاه‌های متعددی در استان در مقطع کارشناسی این رشته را دارند اما مقطع کارشناسی ارشد این رشته تحصیلی در قم وجود نداشت و علاقه‌مندان مجبور بودند برای ادامه تحصیل به سایر استان‌ها رفت‌وآمد کنند که خوشبختانه این رشته در مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی دایر شده و از مهرماه در این رشته نیز پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

رئیس مؤسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی در پایان از رشته انیمیشن به عنوان یکی از رشته‌های کاربردی با اشتغال بالا یاد کرد و گفت: فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند به سهولت وارد بازار کار شده و امکان درآمدزایی و اشتغال برای آنان فراهم است.
گزارشگر : تحریریه قم نیوز
https://qomnews.ir/vdcgqz9qqak9qn4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما