سه شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب : 110613

قم دارای ۵۸۰ خانواده فرزند ۲ قلو و بیشتر است

قم نيوز : مدیرکل بهزیستی قم گفت: در این استان ۵۸۰ خانواده دارای فرزند ۲ قلو و بیشتر ثبت سامانه شده‌است که ۲ خانواده دارای چهار قلو ، ۷۵ خانواده سه‌ قلو و ۵۰۰ خانواده دارای فرزندان ۲ قلو از خدمات موردی و مستمر بهزیستی بهره‌مند هستند.
هفته تکریم خانواده
هفته تکریم خانواده
به گزارش قم نیوز،سید صادق میرئی روز سه‌شنبه در جشن چندقلوها و به مناسبت هفته تکریم خانواده در سالن سازمان ورزش و جوانان، افزود: طبق قانون تمامی خانواده‌هایی که فرزند سه قلو به بالا دارند و خانواده‌های دهک‌های یک تا هفت که دارای فرزندان ۲ قلو زیر هفت سال هستند بلافاصله تحت پوشش بهزیستی قرار می‌گیرند و از مستمری ماهانه بهره‌مند می‌شوند و علاوه بر این از سایر خدمات سازمان شامل کمک‌های بلاعوض و وام‌های کم بهره برای اشتغال نیز استفاده خواهند کرد.

وی افزود: بهزیستی از سنوات قبل خدماتی را به خانواده‌های دارای فرزندان چند قلو ارائه می‌کرد که این خدمت به ویژه پس از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و مصوبات مجلس و دولت نمود و رشد بیشتری داشته است .

میرئی با اشاره به نقش جمعیت و نفوس در اقتدار و توسعه پایدار کشور افزود: سازمان بهزیستی کشور به عنوان یکی از دستگاه‌های اصلی حمایت کننده از خانواده‌های دارای فرزند چند قلو و با هدف توسعه عدالت اجتماعی و تأمین رفاه اجتماعی این خانواده‌ها ، برنامه حمایت از آنان را تدوین کرده‌است که امیدواریم با همکاری سایر دستگاه‌ها مسیر خود را طی کند و بتوانیم خدمات پایدارتر و کامل‌تری ارائه دهیم.

حمایت از بحث فرزند آوری و جوانی جمعیت وظیفه همه دستگاه‌هاست

معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری قم نیز در این همایش بر اهتمام همه دستگاه‌ها در بحث فرزند آوری و جوانی جمعیت تاکید کرد.
حجت الاسلام اسماعیل حسینی مقدم افزود: بحث جوانی و ازدیاد جمعیت از دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری است و همه دستگاه‌ها خصوصاً صداوسیما موظف هستند با مستند سازی لحظات شیربن زندگی خانواده‌های چندقلو ضمن تجلیل از این پدران و مادران ایثارگر، موجبات تشویق جوانان به ازدواج و فرزندآوری را فراهم کنند.
وی با اشاره به آخرین وضعیت استان قم در زمینه ازدواج، طلاق و فرزندآوری ، خواستار اهتمام همه مدیران به مبحث فرزندآوری و جوانی جمعیت و افزایش میزان ازدواج و کاهش طلاق شد.
 
گزارشگر : تحریریه قم نیوز
https://qomnews.ir/vdcjvyevtuqevmz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما