چهارشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب : 110619

خط تولید واحدهای متخلف ساخت بتن در قم متوقف شد

قم نيوز : مدیرکل استاندارد قم گفت: خط تولید ۲ واحد ساخت بتن که علیرغم اخطارهای مکرر مبادرت به تولید بتن بی‌کیفیت و غیر استاندارد کرده بودند توسط بازرسان اداره کل استاندارد استان قم پلمب شد.
توقیف خط تولید ساخت بتن در استان قم
توقیف خط تولید ساخت بتن در استان قم
به گزارش قم نیوز،محمد هادی سماواتی، در این خصوص بیان داشت: با توجه به تاکید استاندار قم مبنی بر رعایت کیفیت استاندارد در مصالح ساختمانی و برخورد با متخلفین و با توجه به اجرای استاندارد اجباری محصول بتن آماده و الزامات مقرر در استاندارد ملی ایران به شماره ۶۰۴۴ و نیز در راستای اجرای وظایف و ماموریت‌های نظارتی اداره کل استاندارد استان، خط تولید ۲ واحد تولیدی بتن که اقدام به تولید غیر استاندارد و بی کیفیت بتن کرده بودند پلمب شد.

وی بیان داشت:‌ علیرغم تذکرات و اخطارهای مکرر و اعلام ضوابط و دستور العمل‌های قانونی به این واحد تولیدی، اقدام‌های اثرگذار و کافی در رابطه با ارتقای کیفیت محصولات محقق نشده و نتایج آزمون های انجام شده بر روی نمونه های اخذ شده حاکی از عدم رعایت استاندارد های تولید بوده و در نهایت منجر به پلمپ این واحدها گردید.

وی تاکید کرد: بر اساس قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، هرگاه اجرای استانداردی در مورد کالا و خدماتی، اجباری اعلام شود پس از انقضای مهلت های مقرر، تولید، تمرکز، توزیع و فروش اینگونه کالا و خدمات بدون علامت استاندارد و یا بدون تأیید سازمان، ممنوع است و کالای مربوطه توقیف و با متخلف طبق ماده (۴۰) این قانون برخورد می‌شود.

سماواتی گفت: بازرسان اداره‌ کل استاندارد قم به صورت منظم و مستمر بر نحوه فعالیت واحدهای تولیدی مشمول استاندارد اجباری نظارت دارند تا فرآورده‌های تولید شده در این واحدها دارای شرایط لازم برای عرضه به بازار باشد.

 
گزارشگر : تحریریه قم نیوز
https://qomnews.ir/vdcfyxdy1w6dyva.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما