۰
به بهانه سقوط جنگنده فوق پیشرفته اسرائیلی؛

قدرت نمایی محور مقاومت و ضعف مشهود خانه عنکبوت!

قم نیوز: مقامات اسرائیلی دریافته اند که دیگر دوران موسوم به" بزن و در رویی" تمام شده و متناسب با هر تجاوز آن ها ، محور مقاومت ، واکنش سرسختانه ای از خود نشان می دهد و این یعنی سستی و ضعف خانه عنکبوتی رژیم صهیونیستی اینک مشهودتر از هر زمان دیگری است.
قدرت نمایی محور مقاومت و ضعف مشهود خانه عنکبوت!
قدرت نمایی محور مقاومت و ضعف مشهود خانه عنکبوت!
به گزارش قم نیوز تنها یک روز پس از آن که جنگنده متجاوز رژیم صهیونیستی در آسمان سوریه سرنگون شد، "عبدالباری عطوان" تحلیلگر و روزنامه نگار مطرح جهان عرب در سرمقاله "رای الیوم" آن را یک روز تاریخی توصیف کرد.

وی همچنین نوشت :"پاسخ سوریه به تجاوز اسرائیل تنها برای یک بار نخواهد بود اما عنوانی برای یک مرحله جدید یعنی انتقال محور مقاومت از معادله بازدارنده موثر و کارآمد به مرحله هجوم و هدف قرار دادن عمق اسراییل خواهد بود."

در این درگیری های اخیر که البته در نهایت مقامات صهیونیست به نوعی از ادامه ماجراجویی پا پس کشیده و صراحتاً اعلام کردند که تمایل به ایجاد تنش در منطقه را ندارند، یکی از نکات جالب توجه این بود که از زمان تشکیل رژیم منحوس صهیونیستی و جنگ های متوالی این رژیم  اشغالگر با محور مقاومت اسلامی ، یکی از برگ های برنده ارتش اسرائیل در جنگ ، برتری مطلق هوایی در آسمان لبنان ، سوریه  و نوار غزه بوده است؛ در این بین، هر چند این برتری مطلق هوایی نتوانست ضعف و شکست نیروهای زمینی آن ها را جبران سازد اما به هر حال این برتری هوایی ضربات شدیدی به زیر ساخت های کشورهای محور مقاومت وارد آورد.

در قضیه اخیر اما ، ماجرا تفاوت هایی داشت و آن هم این که با سقوط جنگنده اسرائیل این پیام به صورت کاملاً صریح برای سردمداران صهیونیست مخابره شد که بی شک هر حماقتی که در آینده از سوی آنان رخ دهد،  سلاح هوایی ارتش اسرائیل قبل از هر نیروی دیگر آن، به طور قطع و به صورت کامل زمین گیر می شود.

از سویی نباید از یاد ببریم که جنگنده اف  16ای که هدف قرار گرفت از نوع قدیمی نبود بلکه  پیشرفته بود که نامش هم" توفان" بود. صهیونیست ها از سال 2001 میلادی، تعداد بسیاری از جنگنده های اف ۱۶ قدیمی خود را از رده خارج و  نسل جدید و پیشرفته جنگنده های تهاجمی  را جایگزین آن ها کرده بودندو مساله اخیر به وضوح نشان می دهد که محور مقاومت پهپاد یا مشابه آن را ساقط نکرده، بلکه سلاحی را که اسرائیل به آن مباهات می ورزید و در نیروی هوایی این رژیم روی آن حساب ویژه ای باز می کرد را ساقط کرده است.

ورای تحلیل ها و محاسبات نظامی ، آنچه این مساله را و به خصوص واکنش منفعلانه سران تل آویو را برجسته می سازد تاکید بر همان اصل قدیمی و البته همچنان کارساز است و آن هم این که تنها راه مقابله با غده سرطانی اسرائیل ، نه سازش و مماشات خفت بار با این رژیم کودک کش و ظالم بلکه تاکید بیش از پیش بر مقاومت است و مقاومت.

از سویی مقامات اسراییلی نیز دریافته اند که دیگر دوران موسوم به" بزن و در رویی" تمام شده و متناسب با هر تجاوز آن ها ، محور مقاومت ، واکنش سرسختانه ای از خود نشان می دهد و اساساً به همین خاطر است که مقامات صهیونیست بعد از سقوط جنگنده خود به نوعی دست به دامان مقامات کرملین شدند تا بلکه روسیه واسطه ای شود که تنش ها به زیانشان آن هم در این وضعیت شکننده، تداوم نیابد به این جهت که دقیقاً می دانند ماجراجویی و گستاخی مجدد آن ها نتیجه ای جز شکست مفتضحانه دیگری در آینده برایشان در بر ندارد.

سید محمد مهدی موسوی

انتهای پیام/ 138
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب: 60174
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *