۰

كتاب حكمت‌نامه سالمند و اندرزنامه جوان رونمايي شد

قم نیوز: كتاب حكمت‌نامه سالمند و اندرزنامه جوان همزمان با سالروز ولادت امام حسن(ع) با حضور جمعي از مسؤولان رونمايي شد.
كتاب حكمت‌نامه سالمند و اندرزنامه جوان رونمايي شد
كتاب حكمت‌نامه سالمند و اندرزنامه جوان رونمايي شد
به گزارش قم نیوز کتاب حکمت‌نامه سالمند و اندرزنامه جوان ظهر امروز در آسایشگاه خیریه سالمندان حضرت بقیة الله با حضور جمعی از مسؤولان اداره‌کل بهزیستی استان قم و مؤسسه دارالحدیث رونمایی شد.

کتاب حکمت‌نامه سالمند و اندرزنامه جوان با هدف ارائه رهنمودهای حکیمانه قرآن و اهل بیت(ع) با نظمی نوین درباره بهداشت روان سالمندان از منظر قرآن وحدیث تألیف شده است و نکاتی آموزنده برای سالمندان را دربرمی‌گیرد.

مخاطب اصلی این اثر سالمندان هستند ولی مطالعه آن برای جوانان لازم و ضروری است زیرا سالمندانی می‌توانند بیشترین بهره‌برداری از نعمت سالمندی خود داشته باشند که زمینه آن را در جوانی فراهم کرده باشند.

کتاب حکمت‌نامه سالمند و اندرزنامه جوان به دو زبان عربی فارسی در 363 صفحه از سوی آیت‌الله محمد محمدی ری شهری تألیف شده که با قیمت 18 هزار تومان به همت انتشارات دارالحدیث منتشر شد.

حجت‌الاسلام محمدتقی سبحانی‌نیا، معاون فرهنگی و هنری مؤسسه دارالحدیث در این مراسم با اشاره به کتاب حکمت‌نامه سالمند و اندرزنامه جوان گفت: این کتاب بر اساس آموزه‌های قرآنی و حدیث تألیف شده که در حقیقت در موضوع سالمند است.

 وی خاطرنشان کرد: این کتاب علاوه بر سالمندان برای جوانان مؤثر است تا از حال و هوای سالمندی و نکات آموزنده در این زمینه بهره‌مند شوند تا بتوانند از خود و اطرافیان مراقبت کنند.

معاون فرهنگی و هنری مؤسسه دارالحدیث عنوان کرد: این کتاب برای مجامع مختلف مانند بهزیستی مؤثر است تا تأثیر مستقیم بر رفتار آنها داشته باشد و در زمینه نحوه رفتار با سالمندان آگاه شوند.

طی این مراسم با اهدای گل از سالمندان آسایشگاه بقیة الله تکریم شد.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب: 64755
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *