۰

حجت‌الاسلام ماندگاری: برخی افراد فریضه "امر به معروف و نهی از منکر" ‌را فضولی می‌پندارند‌

قم نیوز: استاد حوزه و دانشگاه گفت: به عیادت شهید خلیلی رفته بودم که گفت در خون خود می غلتیدم که پیرمردی به من گفت خوب شد فضولی کردی، متاسفانه برخی افراد امر به معروف و نهی ازمنکر که یکی از فرایض الهی است را فضولی می پندارند.
حجت‌الاسلام ماندگاری: برخی افراد فریضه "امر به معروف و نهی از منکر" ‌را فضولی می‌پندارند‌
حجت‌الاسلام ماندگاری: برخی افراد فریضه "امر به معروف و نهی از منکر" ‌را فضولی می‌پندارند‌
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام مهدی ماندگاری شامگاه دوشنبه در مراسم بزرگداشت شهید حجت‌الاسلام محمدخرسند امام جمعه فقید کازرون که در مسجد اعظم برگزار شد،اظهار داشت: شهادت مزد مجاهدت صادقانه است.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم بیان کرد: شهادت بهترین انتظار و فوز است و بستر معیت با اولیای الهی است، هرکسی غیر شهادت ازدنیا برود بر اساس آیات و روایات الهی بازنده است و در واقع شهدا برد کردند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مقامات دنیایی قابلیت حسرت ندارد، تصریح کرد: امیرالمومنین(ع) در یکی از خطبه ها فرمودند بهترین ماه رمضان و بهترین شب شبهای قدر و شهادت درراه خدا بهترین مرگ است.

وی گفت: شهید خرسند شهید لیله القدر شد که دارای ارزش و اهمیت بسیار بالایی است،این شهید گران قدر قرار بود به سوریه و به دفاع از حرم برود ولی قسمت این بود که در شب های قدر به درجه رفیع شهادت نائل شود.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به آیه ای از قران کریم ادامه داد: کسی که به دنبال گناه باشد لذت مجاهدت را نمی چشد،عالم مجاهد به انسان یاد می دهد که نظر مردم نباید مهم باشد بلکه نظر خداوند مهم است.

ماندگاری با اشاره به ویژگی های اخلاقی شهید خرسند افزود:شهید خرسند به ایتام رسیدگی می کرد و دغدغه رسیدگی به محرومین را داشت، برخی افراد مستحبات را انجام نمی دهند که مردم حرف در نیاورند که این موضوع اشتباه است بلکه باید از حرف مردم گذشت کنیم.

وی عنوان کرد: جوانانی که در مسئله سیل حضور پیدا کردند و از عید و تعطیلات خود گذشتند که این جوانان دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند و اگر از این دستاورد نظام دفاع نکرده و برخی از مسئولان خرابکاری کرده و نام انقلاب را تخریب کنند دشمن نیز اهداف خود را دنبال می کند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد:شهدا از عزیزانشان گذشتند تا به مقامی که می خواستند دست پیدا کنند،اگر زندگی اشرافی باشد مرگ هم اشرافی می شود.

ماندگاری گفت: کم کاری مسئولان یکی از عواملی است که سبب چاقو خوردن طلاب و روحانیون شده است، شهید خرسند توسط فرقه های انحرافی به شهادت رسید و در این زمینه حوزه های علمیه مسولیت مهمی برای برخورد با این فرقه ها دارد.

وی خاطرنشان کرد: به عیادت شهید خلیلی رفته بودم که گفت در خون خود می غلتیدم که پیرمردی به من گفت خوب شد فضولی کردی، متاسفانه برخی افراد امر به معروف و نهی ازمنکر که یکی از فرایض الهی است را فضولی می پندارند.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵
کد مطلب: 78624
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *