۰
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر قم؛

پارکینگ‌های سطح شهر باید در تملک ساخت در اولویت کار قرار گیرد

قم نیوز: محرری گفت:پارکینگ‌های سطح شهر باید در تملک ساخت به‌صورت جهشی و در اولویت کار قرار گیرد و از این عقب‌افتادگی خارج شویم.
پارکینگ‌های سطح شهر باید در تملک ساخت در اولویت کار قرار گیرد
پارکینگ‌های سطح شهر باید در تملک ساخت در اولویت کار قرار گیرد
به گزارش قم نیوز محسن محرری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر قم با اشاره به مشکلات هسته مرکزی شهر به‌ویژه معضل پارکینگ گفت: کمبود پارکینگ‌های عمومی در سطح شهر سبب نارضایتی مردم شده است، پارکینگ‌های عمومی سطح شهر باید در تملک ساخت به‌صورت جهشی و در اولویت کار قرار گیرد و از این عقب‌افتادگی طولانی‌مدت خارج شویم.

محرری ادامه داد: سالیانه از ردیف حذف پارکینگ در حدود ۳۰ میلیارد تومان دریافتی شهرداری بوده، اما نسبت تملک و ساخت پارکینگ از عدد فوق به‌مراتب کمتر است و باید یک حرکت جدی در این زمینه داشته باشیم، برای نمونه پیگیری اجرای پروژه‌های اولویت‌دار در حوزه پارکینگ‌های عمومی کوچه هفت دورشهر، میدان شهید دستغیب و خیابان استاد فقیهی ازجمله موارد است.

او افزود: سلامت اداری در حوزه شهرسازی و جلب اعتماد عمومی یکی از اولویت‌های مهم کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم است و این مهم جز با یاری مردم و پیگیری مستمر نامه‌های آنان و سایر اقدامات نظارتی حاصل نمی‌شود، به‌منظور تقویت بانک املاک نیز باید خرید املاک مناسب در سطح شهر موردتوجه باشد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر قم با اشاره به تعامل شهرداری با نهاد‌های همسو یادآور شد: ازجمله این ارگان ها، سازمان نظام‌مهندسی استان قم است، مجموعه مدیریت شهری در تلاش است تا فرآیند‌های صدور پروانه کوتاه شود، اما مراجعین فعالیت‌های سازمان نظام‌مهندسی را ذیل خدمات دریافتی از شهرداری تعریف می‌کنند، درحالی‌که مربوط به سازمان دیگری است و باید با تعاملی که با سازمان نظام‌مهندسی ایجاد می‌شود در حوزه مختلف فرآیند‌ها کوتاه شود و با نظارت دقیق و دریافت تعرفه‌های منطقی این موارد واقعی‌تر گردد.

محرری یادآورشد: پیگیری طرح‌های مطالعات شهری، ساماندهی سیما و منظر شهری و ساماندهی کنترل ساخت‌وساز و پیشگیری از تخلفات ساختمانی ازجمله مواردی است که باید با حساسیت خاص و بهره‌گیری از متخصصان آن حوزه موردبررسی قرارگرفته تا با تکیه‌بر این مهم نگاه و تعامل اجتماعی با شهرداری تغییر کند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر قم با تأکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان در شورای اسلامی شهر بیان کرد: تعامل با هیئت‌های اندیشه وز در حوزه شهرسازی و معماری در جهت ارتقای کیفی خدمات و تصمیمات شورای شهر در حوزه شهرسازی و معماری همیشه موردتوجه بوده است و در ادامه راه نیز از طرح‌ها و نظرات این عزیزان نیز قطعاً بهره مکفی را خواهیم داشت.

انتهای پیام/111
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب: 85246
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *