۰

آیت الله نوری همدانی: حاج قاسم سلیمانی با "شجاعت و مقاومت" دنیا را شگفت‌زده کرد

قم نیوز: مرجع تقلید شیعیان با اشاره به رشادت های سپهبد سلیمانی گفت: حاج قاسم کار بزرگی کرد و دنیا را شگفت زده‌ کرد و در این راه، اخلاص، مقاومت و شجاعت به خرج داد.
آیت الله نوری همدانی: حاج قاسم سلیمانی با "شجاعت و مقاومت" دنیا را شگفت‌زده کرد
آیت الله نوری همدانی: حاج قاسم سلیمانی با "شجاعت و مقاومت" دنیا را شگفت‌زده کرد
به گزارش قم نیوز آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در دیدار رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و دست اندرکاران همایش ملی "مقاومت اسلامی از منظر قرآن کریم" اظهار داشت: مقابله با دشمنان از ویژگی های علما است، جبهه دیگری که علما در آن مقاومت کردند استقامت در برابر دشمن است.

وی با اشاره به رشادت های سپهبد سلیمانی افزود: حاج قاسم کار بزرگی کرد و دنیا را تکان داد و در این راه، اخلاص، مقاومت و شجاعت به خرج داد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به نقش مهم سید حسن نصرالله در محور مقاومت بیان کرد: چند نفر مثل این سید باید در کشورهای مختلف حضور داشته باشند و با یکدیگر در مقابل دشمنان متحد باشند.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه بر ضرورت دشمن شناسی تأکید و ادامه داد: دجال همان آمریکا است و این کلمه وصفی برای کسانی است که با کینه وارد میدان می شوند و روایات زیادی در این خصوص است، باید دجال را بشناسیم و بشناسانیم و دفتر تبلیغات اسلامی که زبان حوزه است باید در این زمینه ورود جدی تری داشته باشد.

آیت الله نوری همدانی گفت: استقامت بحثی بسیار وسیع است و در قرآن، روایات و تاریخ اهل بیت(ع) و علما درخصوص استقامت بحث هایی مطرح شده است و نمونه های فراوانی از مقاومت و استقامت را می توان در آنها پیدا کرد.

وی با اشاره به جایگاه علما در اسلام خاطرنشان کرد: علما در سه جبهه مقاومت کردند، یکی در عرصه تحصیل علم بود که استقامت کردند و اگر مقاومت نمی کردند، نمی توانستند در صدر قرار بگیرند و همیشه پیش قدم بودند و وارد میدانی شدند که از هر طرف موج هایی می آمد، لذا پرداختن به این مسأله، کار بسیار مهمی است.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۲
کد مطلب: 86021
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *