۰

لاوروف: هیچ اقدامی در رابطه با اوضاع داخلی افغانستان انجام نخواهیم داد

قم نیوز: وزیر خارجه روسیه با اشاره به وخامت اوضاع در مرز تاجیکستان، گفت: تا زمانی که درگیری‌ها در داخل خاک افغانستان باشد و امنیت متحدان ما در آسیای مرکزی را تحت تأثیر قرار ندهد، مسکو هیچ اقدامی در این رابطه انجام نخواهد داد.
لاوروف: هیچ اقدامی در رابطه با اوضاع داخلی افغانستان انجام نخواهیم داد
لاوروف: هیچ اقدامی در رابطه با اوضاع داخلی افغانستان انجام نخواهیم داد
به گزارش قم نیوز به نقل از خبرگزاری «تاس» سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی در پایان مذاکراتش با وزیر امور خارجه هند اعلام کرد، تا زمانی که وخامت اوضاع در افغانستان تأثیری بر وضعیت امنیتی متحدین مسکو در منطقه آسیای مرکزی نگذارد، طرف روسی دست به هیچ اقدامی در این رابطه نخواهد زد.

لاوروف گفت: «در رابطه با ادامه درگیری‌های نظامی در افغانستان و فقدان روند سیاسی در حل و فصل اوضاع، آنچه در داخل مرزهای افغانستان می‌گذرد، تنها از آن جهت مورد نگرانی ماست که وضعیت امنیتی در داخل خاک کشورهای متحد ما در آسیای مرکزی را تحت تأثیر قرار ندهد. و این واقعیت که نیروهای طالبان پست‌های مرزبانی در خطوط مرزی افغانستان با ایران و تاجیکستان را به کنترل خود درآورده‌اند، فعلاً تنها در خاک افغانستان است و ما قصد اتخاذ هیچ تدابیری را نداریم و تنها بر درخواست قبلی خود در خصوص حل و فصل سیاسی هرچه سریع‌تر مسائل در این کشور، بطوری که از منافع همه افغان‌ها حمایت کند، تأکید می‌کنیم.»

وزیر خارجه روسیه یادآور شد که مقامات مسکو در حال حاضر نگران تشدید اقدامات نظامی در خطوط مرزی افغانستان و تاجیکستان هستند و روند اوضاع را با دقت زیر نظر دارند.  وی افزود، روسیه خواهان آن است تا توافقات صورت گرفته بین آمریکا و جنبش طالبان اجرا شوند که قرار بود با میانجی‌گری واشنگتن، اقداماتی برای عادی سازی اوضاع در افغانستان انجام شود. 

انتهای پیام / 106
شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: 98308
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *