۰
در جلسه کمیسیون فرهنگی و تبلیغی نهادهای حوزوی تصویب شد:

«احساس مسؤولیت اجتماعی» شعار واحد مراکز حوزوی در دهه محرم

قم نیوز: در یازدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی و تبلیغی نهادهای عالی حوزوی، «احساس مسؤولیت اجتماعی» در حوزه فرزند آوری به عنوان شعار واحد مراکز حوزوی در دهه محرم سال جاری تصویب گردید.
«احساس مسؤولیت اجتماعی» شعار واحد مراکز حوزوی در دهه محرم
«احساس مسؤولیت اجتماعی» شعار واحد مراکز حوزوی در دهه محرم
به گزارش قم نیوز صبح سه شنبه در یازدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی و تبلیغی نهادهای عالی حوزوی، «احساس مسؤولیت اجتماعی» «امر به معروف و نهی از منکر، فرزند آوری، تواصی به حق و دستگیری از مستمندان» به عنوان شعار واحد مراکز حوزوی در دهه محرم سال جاری تصویب گردید.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، در یازدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی و تبلیغی نهادهای عالی حوزوی گفت: بحث «جمعیت» از جمله مباحثی است که در چند ساله اخیر بسیار مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و ایشان بیش از ۴۵ مرتبه این کلیدواژه را در دیدارها و جلسات مختلف مرتبط و غیر مرتبط مطرح کرده‌اند.

حجت‌الاسلام سعید روستا آزاد از برگزاری نشست‌های ماه محرم خبر داد و تصریح کرد: از یک ماه قبل جهت برگزاری نشست‌های ماه محرم برنامه‌ریزی شده است؛ از موضوعات پیشنهادی این نشست می‌توان به «پاسخ به شبهات عزاداری، نحوه بهره‌گیری از صحیفه سجادیه در ماه محرم»، «تحقق شعار سال»، «شاخص‌های هیئت انقلاب، قرآن و عاشورا» و «احساس مسئولیت اجتماعی و تاریخچه عزاداری (بهره‌گیری از ادبیات، شعر در عزاداری)» نام برد که بحث «جمعیت» ذیل موضوع مسئولیت اجتماعی برنامه‌ریزی شده است.

وی در ادامه مطالب خود «رسانه ملی» را ظرفیتی بزرگ در جهت نهادینه سازی معارف اسلامی در اذهان عمومی دانست و ادامه داد: رسانه ملی در تأثیرگذاری فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی رسانه ملی نقش مهمی را می‌تواند ایفا کند و اگر در محرم شعارمان را «احساس مسئولیت اجتماعی در حوزه فرزند آوری» قرار دهیم و رسانه ملی هم در این زمینه همیاری داشته باشد، شاهد اتفاقاتی خوبی در این زمینه خواهیم بود.
انتهای پیام / 137
سه شنبه ۲۲ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۰
کد مطلب: 98403
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *