}']['func'] = 'Get_Doc_Rate_Box'; ?>}']['func'] = 'Get_Doc_Rate_Box'; ?> قم نیوز - آغاز مجدد فعالیت سینما‌های قم بدون مانع است
 
۰

آغاز مجدد فعالیت سینما‌های قم بدون مانع است

قم نیوز: رضوانی گفت:با توجه به تغییر رنگ کرونایی استان قم از قرمز به نارنجی هیچ مانعی برای از سرگیری مجدد سینما‌ها در استان وجود ندارد.
آغاز مجدد فعالیت سینما‌های قم بدون مانع است
آغاز مجدد فعالیت سینما‌های قم بدون مانع است
به گزارش قم نیوز محمدکاظم رضوانی رییس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: فعالیت سینما‌های استان با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی و رعایت ظرفیت ۵۰ درصدی از امروز تا اطلاع ثانوی بلامانع است.

او ادامه داد: سینما‌های استان ملزم به رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی هستند و در این زمینه دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ شده‌است.

رضوانی افزود: رعایت فاصله‌گذاری، فروش بلیت متناسب با ۵۰ درصد ظرفیت سالن‌ها، استفاده از ماسک و دستکش برای عوامل و همچنین تماشاگران سینما، فروش بلیت به‌صورت الکترونیکی و ضدعفونی کردن مستمر سالن‌های نمایش ازجمله مهم‌ترین مسائل بهداشتی است که باید در سینما‌ها رعایت شود.

رییس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم خسارت‌های واردشده به صنعت سینمای قم را بسیار سنگین دانست و گفت: صنعت سینما در این استان شامل بخش‌های تولید، آموزش و نمایش با شیوع کرونا و تعطیلی تمامی فعالیت‌های مرتبط به‌شدت آسیب دید ضمن اینکه علاوه بر سینماها، آموزشگاه‌های آزد سینمایی نیز دچار مشکل جدی کرد که پیگیری‌های بسیاری برای جبران این خسارت‌ها انجام شده‌است.

وضعیت کرونایی قم که از ۲۳ تیرماه امسال در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار گرفته بود، ۱۹ شهریورماه جاری در رنگ‌بندی جدید کرونایی کشور، به رنگ نارنجی کرونایی در آمد.

سینمای ونوس با ۳۰۰ صندلی، سینمای تربیت با ۵۰۰ صندلی، سینمای آیه با ۱۴۰ صندلی، سینمای آوینه با ۲۲۰ صندلی، سینمای شهر آفتاب با ۶۲۰ صندلی و سینمای کودک وابسته به کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان با ۲۰۰ صندلی، ۶ سینمای فعال استان قم به شمار می‌آید.

۱۲ آموزشگاه آزاد سینمایی با سطح آموزشی بسیار خوب نیز در قم فعالیت می‌کند. ضمن اینکه حدود ۵۰۰ هنرمند حرفه‌ای و متخصص در بخش‌های مختلف از جمله فیلمنامه نویسی، گریم، طراحی صحنه، کارگردانی، طراحی لباس، فیلمبرداری، صدابرداری و تدوین در این استان مرتبط با سینما مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/ 106
سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب: 99772
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *