۰

کتاب چالش‌های کارآمدی نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران منتشر شد

قم نیوز: کتاب چالش‌های کارآمدی نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران در تحقق عدالت سیاسی، راهبردها و راهکارها به همت انتشارات دانشگاه باقرالعلوم (ع) منتشر شد.
کتاب چالش‌های کارآمدی نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران منتشر شد
کتاب چالش‌های کارآمدی نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران منتشر شد
به گزارش قم نیوز کتاب «چالش‌های کارآمدی نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران در تحقق عدالت سیاسی، راهبردها و راهکارها» به قلم علی محمدی ضیا در ۳۳۵ صفحه از سوی انتشارات دانشگاه باقرالعلوم (ع) منتشر شد.

چالش‌های نظام سیاسی جمهوری اسلامی در تحقق عدالت سیاسی به عنوان معیار مهم کارآمدی به جهت آنکه معطوف به بقا و پایداری نظام است از اهمیت دوچندان برخوردار بوده است. از این رو پژوهش حاضر با نسبت سنجی دو وضع موجود و مطلوب در عرصه تحقق عدالت سیاسی به تبیین چالش‌های پیش روی آن پرداخته و با ارائه راهبردها و راهکارهایی کمک به رفع این چالش‌ها می‌کند.

در مقدمه این کتاب آمده: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام سیاسی اسلامی در عصر حاضر پدیده‌ای نوظهور در عرصه نظام‌های سیاسی جهان تلقی می‌شود که بدون هیچ تجربه تاریخی در ایران و جهان به عنوان یک نظام سیاسی نوپا همواره در طول عمر چند دهه خود با چالش‌هایی روبرو بوده است. این چالش‌ها در عرصه کارآمدی به دلیل آنکه در ارتباط با بقا و پایداری نظام سیاسی است از اهمیت دوچندانی برخوردار بوده و سبب شده پژوهش حاضر به ارزیابی آن بپردازد.

انتهای پیام / 106
يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵
کد مطلب: 99888
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *