۰

اجرای سالانه بیش از ۴۰۰ کیلومتر خط‌کشی در قم /کاهش تصادفات با نصب گل‌ میخ ها

قم نیوز: سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: سالانه ۴۰۰ کیلومتر خط‌کشی محوری و ۱۰ هزار مترمربع خط‌کشی عرضی و خطوط عابر پیاده در قم انجام می‌شود.
اجرای سالانه بیش از ۴۰۰ کیلومتر خط‌کشی در قم /کاهش تصادفات با نصب گل‌ میخ ها
اجرای سالانه بیش از ۴۰۰ کیلومتر خط‌کشی در قم /کاهش تصادفات با نصب گل‌ میخ ها
به گزارش قم نیوز قاسم طالبی، سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم به تشریح اقدامات سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم در خط‌کشی معابر، نصب تابلو‌های شهری و ایمن‌سازی پرداخت و اظهار کرد: از سال ۹۴ نهضتی در شهرداری و سازمان ترافیک در جهت استانداردسازی تابلو‌ها به راه افتاد و هرسال حدود یک هزار مترمربع تابلوی راهنمای مسیر تعویض و نصب می‌شود.

او در مورد نصب گل‌میخ‌ها و ضرورت اجرای آن در خیابان‌ها گفت: به‌منظور جلوگیری از تصادف‌های شاخ‌به‌شاخ در خیابان‌های دوطرفه با درخواست پلیس و مصوبه کمیته فنی شورای ترافیک این طرح در بسیاری از معابر شهری اجرا شد.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: با توجه به نصب گل‌میخ‌ها آمار اعلامی پلیس کاهش تصادفات جرحی را نشان می‌دهد، این گل‌میخ‌ها در خط‌های طولی در خیابان‌ها زده می‌شود و جلوی سبقت‌های غیرمتعارف را می‌گیرد.

او با بیان این که باید به این فرهنگ ترافیکی برسیم که سبقت در خیابان  آثار زیادی در افزایش تصادف دارد ،بیان کرد: دراین‌باره آموزش فرهنگ ترافیک اهمیت زیادی دارد که از سال قبل با همراهی پلیس راهور زمینه‌های خوبی در آموزش ایجاد  و به ترویج فرهنگ ترافیکی پرداخته‌شد.

طالبی عنوان کرد: کار‌های خوبی در جهت آموزش انجام‌شده و پویش موتورسیکلت‌ها شکل‌گرفت که در صورت انجام تخلف به اتوبوس‌های آموزشی هدایت می‌شوند که امید است در این خصوص با تکیه بر آموزش به‌سوی کاهش تصادفات برویم.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم همچنین در مورد نصب سرعت‌گیر‌ها اذعان کرد: با توجه به سرعت معبر این سرعت‌گیر‌ها تغییر می‌کند و گاهی تا ارتفاع ۷ سانتی‌متر نصب و عمدتاً در معابر اصلی که سرعت بیشتری داشته اجرا می‌شوند.

او  تصریح کرد: در برخی از معابر که آمار بالای تصادفات موتورسیکلت وجود دارد به دنبال سرعت‌گیر هستیم، همچنین خط‌کشی معابر در دستور کار سازمان است.

انتهای پیام/ 106
سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب: 99942
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *