۰

مسئول دبیرخانه مبلغین اربعین: با توجه به محدودیت‌ها تعداد محدودی مبلغ به عراق اعزام می‌کنیم

قم نیوز: مسئول دبیرخانه دائمی مبلغین اربعین گفت: امسال به خاطر محدودیت‌ها تعداد کمی از عزیزان مبلغ با شرایط سخت را توانستیم به عراق اعزام کنیم.
مسئول دبیرخانه مبلغین اربعین: با توجه به محدودیت‌ها تعداد محدودی مبلغ به عراق اعزام می‌کنیم
مسئول دبیرخانه مبلغین اربعین: با توجه به محدودیت‌ها تعداد محدودی مبلغ به عراق اعزام می‌کنیم
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام مرتضی استقامت مسئول دبیرخانه دائمی مبلغین اربعین کشور در گفت‌وگو برخط با مبلغین اربعینی کشور به تشریح برنامه‌های این ستاد در اربعین 1400 پرداخت.

وی با بیان اینکه وقت این نیست بگوییم که دولت ایران یا عراق در زمینهٔ اربعین امسال کم‌کاری کرده‌اند اظهار داشت: تا آنجایی که مطلع بودم امسال هم قرار بود مانند پارسال امکان حضور زائران اربعین در عراق نباشد و با پیگیری‌هایی که انجام شد تا این میزان و شرایط موافقت شد و ممکن است اشکالاتی هم وجود داشته باشد ولی نسبت به پارسال حضور زائران خوبی از ایران در عراق داریم و این نکته مهمی است.

 مسئول دبیرخانه دائمی مبلغین اربعین ادامه داد: عده زیادی هم امسال به خاطر محدودیت‌ها توفیق زیارت ندارند ولی می‌توانند به نیت زیارت کاری کنند که دل حضرت سیدالشهدا(ع) را شاد کنند و لبخند رضایت ایشان را کسب کنند چون هر سال اتفاقاتی می‌افتد که ممکن است از زیارت محروم شویم ولی آنچه مهم است این است که رنگ و بوی حسینی نباید از زندگی ما کم شود و کم‌رنگ شود.

استقامت بیان کرد: ابتدا بنا داشتیم مبلغین ما با کاروان‌هایی که به‌صورت زمینی راهی عراق می‌شوند همراه شوند که به دلیل ممنوعیت اعزام زمینی این قضیه منتفی شد لذا امسال به خاطر محدودیت‌ها تعداد کمی از عزیزان مبلغ با شرایط سخت را توانستیم به عراق اعزام کنیم.

وی ادامه داد: اعزام ما از روز پنج‌شنبه تا دو روز بعد از اربعین خواهد بود، هم‌چنین ما برای نقطه صفر مرزی هم در مرز مهران برنامه داریم و مبلغین ما برای عزیزانی که از مرز مهران به کشور وارد می‌شوند مستقر می‌شوند و به امر تبلیغی خواهند پرداخت.

 مسئول دبیرخانه دائمی مبلغین اربعین با بیان اینکه اولویت کار مبلغین اربعینی ما در داخل کشور است، گفت: اربعین امسال، بحث معرفت‌افزایی، بصیرت‌افزایی و ترویج فرهنگ مقاومت و در یک کلمه سبک زندگی حسینی با زیست اربعینی است را پیگیری خواهیم کرد و در این زمینه جزوه و برنامه‌های آموزشی برای مبلغین قرار دادیم.

استقامت در تبیین طرح‌های این ستاد عنوان کرد: طرح هر خانه یک موکب یکی از طرح‌های مهم امسال ما است که با رویکرد تحکیم و انس خانواده‌ها توسط مبلغین ما انجام خواهد شد، همچنین طرح هوای دل و سوغات اربعین است با رویکرد ایجاد فضای اربعینی در داخل محلات و شهرهای کشور توسط طلاب مبلغ ما انجام می‌پذیرد.

مسئول دبیرخانه دائمی اعزام مبلغ اربعین کشور با تشکر از افراد و نهادهایی که در امر تبلیغ اربعین فعالیت می‌کنند، بیان کرد: در زمینهٔ اعزام مبلغ اربعینی، همه نهادهای اعزام مبلغ کشور از جمله سازمان تبلیغات، دفتر تبلیغات، معاونت تبلیغ حوزه علمیه قم، حوزه علمیه خواهران، حوزه علمیه خراسان، حوزه علمیه اصفهان، نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، نهاد ائمه جمعه و غیره همکاری می‌کنند که امر مهمی است.

 وی خاطرنشان کرد: دوستانی که چه در عراق و چه در ایران در زمینهٔ تبلیغ اربعین فعال هستند حتماً در نرم‌افزار حبیب، فعالیت‌های خود را ثبت کنند و انتقادات و پیشنهاد‌ها خود را از طریق سایت حبیب به آدرس http://e-habib.com و کانال @e_habib در پیام‌رسان ایتا به ما اعلام کنند که در راهبردهای آینده ستاد از آن‌ها استفاده کنیم.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴
کد مطلب: 99948
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *