۰

اتمام حجّت با خودروسازان!‌

قم نیوز: انتظار می رفت بعد از بیانات و انتقاد صریح رهبری معظم انقلاب نسبت به بی کیفیتی خودروها و عدم رضایت مردم از آنها و تصدیق بجا بودن اعتراض مردم نسبت به آنها اقدامی جدی برای توقف خودروهای نا ایمن و کشف فساد پنهان و مافیای آنها صورت می گرفت که متأسفانه فقط به یک بیانیه توجیه گرانه بسنده کردند و وعده اصلاح را به آینده موکول کردند
اتمام حجّت با خودروسازان!‌
اتمام حجّت با خودروسازان!‌
انتظار می رفت بعد از بیانات و انتقاد صریح رهبری معظم انقلاب نسبت به بی کیفیتی خودروها و عدم رضایت مردم از آنها و تصدیق بجا بودن اعتراض مردم نسبت به آنها اقدامی جدی برای توقف خودروهای نا ایمن و کشف فساد پنهان و مافیای آنها صورت می گرفت که متأسفانه فقط به یک بیانیه توجیه گرانه بسنده کردند و وعده اصلاح را به آینده موکول کردند و اخیراً هم حتی با پر رویی بر نرخ همین محصولات بی کیفیت افزودند! به همین مناسبت مرتضی نجفی قدسی طی یادداشتی با بیان این مطالب چنین آورده است: 

بسم الله الرحمن الرحیم 
«و ما علینا الا البلاغ المبین» و بر عهدة ما جز رساندن آشکار پیام، وظیفه‌ای نیست.(یس، ۱۷) 

به تازگی کلیپ لحظه خداحافظی شهید پور جلو از شهدای مدافع حرم از شهرستان بهبهان را دیدم که بسیار متأثر کننده بود، او هر چقدر دختر سه چهار ساله اش را می بوسید تا اجازه دهد پدرش برود ولی او به شدت بی تابی می کرد و مانع می شد و دست و پاهای پدر را می گرفت که نرود و در آخر دید که پدر راهی رفتن شد دوید پشت درب خانه ایستاد و دستهایش را به در گذاشت تا مانع باز کردن درب توسط پدرش شود و او باز هم دخترش را بوسید و نوازش کرد و این جدایی عاشقانه پدر و دختر بچه بسیار سوزناک بود. 

خوب است کمی به فکر برویم ببینیم برای این انقلاب و جمهوری اسلامی چه جوانها و خون های پاکی را داده ایم و آیا عملکرد ما هم در راستای از جان گذشتگی آنهاست! 

اخیراً رئیس پلیس راهور طی سخنانی اظهار داشت علت آتش گرفتن خودروها بعد از تصادفات این است که خودروسازها ضخامت باک بنزین خودروها را کاهش داده‌اند! حرف عجیبی است و جا داشت بلافاصله برای این موضوع تشکیل پرونده شود و کسانی که مسبب کاهش ضخامت باک خودرو هستند به پای میز محاکمه کشیده شوند!‌

البته قبلاً هم عرض کردیم عدم استحکام و بی کیفیت بودن خودروهای داخلی دلیل اصلی تلفات انسانی در تصادفات کشورمان است که با هیچ جای دنیا قابل قیاس نیست. هم اکنون در اروپا تلفات تصادفات تقریباً به صفر رسیده است، یعنی از هر صد هزار نفر دو الی سه نفر در تصادفات ممکن است کشته شوند و دلیل آن هم نه اینکه تصادفات نشود بلکه استحکام و کیفیت ایمنی خودروها طوری است که سرنشین آسیبی نمی بیند. 

اینکه مردم ما خودروی مطمئن و مستحکم و با کیفیت سوار شوند حق آنان است و ما نباید آنان را مجبور کنیم سوار ارابه های مرگ شوند. خودروسازها حالا که ناتوان هستند از اینکه خودرو واقعا استاندارد و ایمن تولید کنند موظف هستند به خریداران از همان ابتدا بگویند که مسئولیت سوار شدن این خودروها با خودتان و احتمال آتش گرفتن و کشته و مجرو.ح شدن دارد و ما هم هیچ مسئولیتی قبول نمی کنیم!‌ همانطور که روی پاکت سیگارها انذار می دهند که برای سلامتی مضر است، شما هم باید نا ایمن بودن و بی کیفیتی خودروها را علناً به مردم بگوئید تا مردم هم اینقدر برای خرید آن خوردوهایی که به گفته رئیس پلیس راهور «ارابه‌های مرگ» هستند، صف نکشند!

امّا مگر سودجویی می گذارد که با مردم صادقانه رفتار کنید! ای کاش از خون شهدای مدافع حرم و همة شهیدان دفاع مقدس که برای این مردم و حفظ نظام جمهوری اسلامی جان دادند درس می گرفتید و با جان مردم بازی نمی کردید؟! 

سالانه حداقل ۲۰ هزار الی ۳۰ هزار کشته در تصادفات داریم؟ آیا این رقم کمی است، در حالی که کل شهدای جنگ تا کنون حدود ۲۲۰ هزار نفر است و حال آنکه تا کنون بیش از یک میلیون کشته در تصادفات معادل پنج برابر جنگ تلفات داده ایم! 

تولید خودرو باصطلاح ملی که بخش زیادی از آن ها قطعات نازل و بی کیفیت است که طبق سفارش خوردوسازها از خارج کشور وارد می شود واقعاً کار صحیحی است؟! آیا چهل سال فرصت کمی برای ارتقاء کیفیت خودروها بود؟! 

واقعیت این است که مافیای خودرو و خودروسازها نمی خواستند خودرو خوب تولید کنند و هدف آنها صرفا کاسبی بود و قصد خدمت به مردم و افتخار آفرینی برای کشور را نداشتند، تحریم را هم نباید بهانه کنند چون در همین شرایط تحریم دیدیم که بحمدالله قوای نظامی ما از ارتش و سپاه به پیشرفتهای شگرفی از ساختن موشک ها و ناوها و پهبادها دست پیدا کردند که هیچ دشمنی جرأت تعرض به خاک میهنمان را ندارد. 

یعنی ساخت ماشین خوب و با کیفیت و ایمن از ساخت موشک های نقطه زن چند هزار کیلومتری سختتر است؟! یا تولید ماشین خوب از ساختن ناوها و زیردریایی ها سخت تر است؟! خوب معلوم است که اصلاً قابل قیاس نیستند، و معنای آن این است که در طول این سالها خودروسازها و مافیای حاکم بر آنها نخواسته اند از توان علمی دانشمندان جوان و مبتکر کشورمان استفاده کنند والا هم اکنون باید ما بهترین خودروهای جهان را می ساختیم.

مردم ما همانطور که برنج ایرانی را بر خارجی ترجیح می دهند، اگر خودروی داخلی برتر از خودروی خارجی باشد قطعاً استفاده از خودرو داخلی را بر خارجی ترجیح خواهند داد اما تا مادامی که خودروهای داخلی ناایمن باشد استفاده از خودروهای مطمئن خارجی ضروری است. 

سخنی با مردم عزیز کشور
سخنی هم با مردم عزیز کشورمان دارم و آن اینکه شما که بارها صحنه های تصادفات و یا فیلم های آنها را دیده اید که به محض کوچکترین تصادفی ماشین ها مچاله می شوند و در حقیقت سرنشین روی هوا می رود و هیچ حفاظی ندارد و ظاهر  خودروها یک حلبی بیش نیست، پس با چه اطمینان خاطری سوار این خودروها می شوید؟! مدتی بخاطر حفظ سلامتی خود و خانواده تان از خرید این خودروهایی که به قول رئیس پلیس راهور ارابه مرگ هستند خودداری کنید و با وسایل نقلیه عمومی مانند مترو و اتوبوس رفت و آمد کنید و یا حتی از دوچرخه استفاده کنید و حتی الامکان ترددها را کمتر کنید تا بلکه زعمای قوم حرکتی کنند و به این فساد چهل ساله خودروسازها فاتحه ای بخوانند.

هنوز از انتقاد صریح رهبر معظم انقلاب از خودروسازان داخلی سه ماه نگذشته که فرمودند: «مردم از کیفیت خودرو ناراضی اند و درست هم می گویند، حق با مردم است یعنی اعتراض مردم بجاست، این صنعت نتوانسته رضایت مشتری را جلب کند، این همه حمایت در طول این سالها از صنعت خودرو شده، خب کیفیت خودرو خوب نیست.»

انتظار می رفت بعد از این بیانات و انتقاد صریح رهبری معظم اقدامی جدی برای توقف تولید خودروهای ناایمن و کشف فساد پنهان آنها صورت می گرفت که متأسفانه فقط به یک بیانیه توجیه گرانه بسنده کردند و وعده اصلاح را به آینده دادند و اخیراً هم حتی با پر رویی بر نرخ همین محصولات بی کیفیت افزودند! و حال آنکه طبق نظر کارشناسان یک خودروی پراید برای آنها چهل میلیون تومان هم تمام نمی شود امّا قیمتش را به دویست میلیون رسانده اند! و باز هم این کارخانجات ادعای ضرر هم می کنند! آیا واقعاً جیب آنها سوراخ نیست! خوب اگر ضرر می کنید چرا ادامه می دهید! ادامه ضرر که خوب نیست، ادامه ندهید و باعث این همه قتل و کشتار مردم هم نشوید! 

انتقادات مکرر نمایندگان مجلس از بی کیفیتی خودروها و نهیب دولت هم تا کنون نتوانسته است ترمز خودروسازان را بکشد و این مطالب را به آنها حالی کند و گمانم فقط شلاق قوه قضائیه است که انشاء الله آنها را تأدیب خواهد کرد! انتهای پیام / 106
سه شنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹
کد مطلب: 103909
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *