۰

اخبار ویدئویی قم، سه شنبه 12 اسفند 1399

قم نیوز: اخبار ویدیویی قم نیوز مورخ 12 اسفند 1399 را با اجرای سید علی پورطباطبایی ببینید:
اخبار ویدئویی قم، سه شنبه 12 اسفند 1399
 
در اخبار ویدیویی قم نیوز مورخ 11 اسفند ۱۳۹۹ موارد زیر را با اجرای سید علی پورطباطبایی می‌بینید:قم، بزرگترین تولید کننده چادر مشکی ایران می‌شود
انتقال کرونا از روی سطوح قابل توجه نیست
از سکانس عاشقانه در قم رونمایی شد
رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده: لایحه حفظ کرامت زنان دارای رویکردی لیبرالی است
کلاهبردار قانع قمی بازداشت شد
 
با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد، من سید علی پورطباطبایی هستم. اخبار مهم امروز قم را با هم مرور می کنیم
 
با کمک ستاد اجرایی فرمان امام کلنگ طرح تولید پارچه چادر مشکی در قم به زمین زده شد.
ایران بزرگ ترین مصرف کننده چادر مشکی در جهان به شمار می رود
نیاز سالانه کشور 80 میلیون متر مربع است که تولید داخل رقمی بین 10 تا 15 میلیون متر مربع بوده است.
امروز تفاهمنامه همکاری ستاد اجرایی فرمان امام با استانداری قم برای راه اندازی یک واحد تولید پارچه چادر مشکی به ظرفیت 18 میلیون متر مربع در سال و با ایجاد اشتغال 2000 نفری منعقد شد.
امیدواریم که این کلنگ زنی به افتتاح هم ختم شود و قیمت چادر مشکی پایین بیاید تا دیگر کسی بی چادر نماند.
 
 
 
درحالی که در یک سال گذشته ضدعفونی سطوح با الکل ضروری شمرده  می شد، این روزها گفته  می شود که انتقال کرونا از این راه  قابل توجه نیست
دانشمندان بعداز یک سال میگویند میزان انتقال کرونا از روی سطوح قابل توجه نیست. بلکه بخش عمده انتقال از طریق دهان، بینی و چشم ها اتفاق می افتد.
در یک سال گذشته شاهد مصرف بالای الکل برای ضدعفونی سطوح بودیم که با این خبر جدید انتظار می رود آمار خرید و فروش الکل پایین بیاید.
ضمنا امروز در قم فوتی کرونایی نداشتیم.
از الان به بعد دیگر بهانه ضدعفونی برای نگهداری الکل قابل قبول نیست و نگهدارندگان این ماده باید دلیل دیگری پیدا کنند.
 
با حضور مهدی کفاش از دو کتاب سکانس عاشقانه و فانوس گردان در دفتر تبلیغات اسلامی قم رونمایی شد.
مهدی کفاش که از نویسندگان برجسه کشور است درباره  کتاب فانوس گردان گفت که این کتاب درهای جدیدی را به روی روحانیت و مبلغین باز می کند و شیوه هایی را شرح می دهد که با جامعه ی امروزی هم‌خوانی ‌بیشتری دارند. وی اضافه کرد روش های حوزه باید بروز شود تا کارآمدی آن بیشتر شود.
این نویسنده مطرح کشور در مورد کتاب سکانس عاشقانه گفت این مجموعه متشکل از داستان های چند نویسنده ی جوان قمی است که قلم شیوایی دارند و آینده ی درخشانی برای آنها تصور است.
درپایان برنامه با حضور جمعی از نویسندگان و طلاب‌ از این دوکتاب رونمایی شد.
امیدواریم دفتر تبلیغات از این کارهای خوب بازهم انجام بدهد.
 
 
 
لایحه حفظ کرامت زنان و خانواده در قم بررسی شد
محمدرضا زیبایی نژاد رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده قم امروز در نشست علمی بررسی لایحه حفظ کرامت زنان و خانواده با اذعان به اینکه 66 درصد از زنان خشونت خانگی را تجربه کرده اند لایحه پیشنهادی دولت را دارای مفاهیم فردگرایانه و شادکامی و وارداتی از غرب و دارای رویکرد لیبرالی دانست و با تصویب آن مخالفت کرد.
رئیس پژوهشکده زن و خانواده افزود: متأسفانه در این متن لایحه سعی شده، از ادبیات جهانی در امر خشونت کپی برداری شود که سمت و سوی فرد گرایانه دارد و زنان را تشویق به زندگی فردی کند که در گذشته در کشور به عنوان مدرنیته از آن یاد می شد.
شاید اگر به جای یک مرد، مسوولیت پژوهشکده زنان و خانواده قم با یک زن بود، نوع نگاه این پژوهشکده به حقوق زنان تغییر می کرد.
 
کلاهبردار قمی که فقط ده میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود،  بازداشت شد.
رئیس آگاهی قم گفته یک متهم مرد با ادعای پرداخت وام یک میلیارد و 600 میلیون تومنی ده میلیون تومن کلاهبرداری کرده. یعنی برای جور کردن این وام 6دهم درصد ارزش وام را درخواست کرده و گرفته اما وام را جور نکرده است.
درحالی که برای وام 100 میلیون تومنی 15 میلیون تومن دریافت می کنند.به نظر میرسه که این کلاهبردار قم وام رو ارزون حساب کرده.
متقاضیان وام باید به این نکته دقت کنند که این وام 1 میلیارد و 600 میلیون تومنی حدود 200 میلیون تومن قیمتشه و هرکی ارزن تر بده ممکنه کلاهبردار باشه.
البته یادتون باشه که خرید فروش وام قانونی نیست.
شب خوبی داشته باشید. خدانگهدار

انتهای پیام / 106
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳
کد مطلب: 95085
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *