۰
مدیرکل نوسازی مدارس قم:

ظرفیت ۱۲ درصد مدارس قم اختصاص به دانش آموزان اتباع دارد

قم نیوز: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم گفت: حدود ۳۰ هزار دانش‌آموز اتباع در مدارس قم تحصیل می‌کنند و ظرفیت ۱۲ درصد مدارس این استان در اختیار دانش آموزان اتباع است.
ظرفیت ۱۲ درصد مدارس قم اختصاص به  دانش آموزان اتباع دارد
ظرفیت ۱۲ درصد مدارس قم اختصاص به  دانش آموزان اتباع دارد
به گزارش قم نیوز محسن پورگلیان افزود: کل جمعیت دانش‌آموزی قم ۲۶۵هزارتن است که دانش آموزان اتباع ۱۴ درصد این جمعیت را تشکیل می‌دهند.

وی اضافه کرد: این آمار نسبت به جمعیت دانش‌آموزی در کشور زیاد است و حتی در استان‌های شرقی نیز چنین ترکیب جمعیتی نداریم.

به گفته وی، دانش آموزان کشور ۱۳ میلیون و دانش آموزان اتباع مشغول به تحصیل در ایران ۴۵۰ هزار نفر است که حدود سه و نیم درصد کل دانش آموزان کشور را شامل می‌شوند.

پورگلیان بابیان این‌که ظرفیت معادل ۸۰ درصد مدارس قم اختصاص به اتباع دارد، ادامه دارد: درحالی‌که نهادهای بین‌المللی باید در راستای تامین فضای آموزشی دانش آموزان اتباع مساعدت نمایند، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تاکنون فقط در ساخت چهار مدرسه در قم مشارکت نموده است.

وی خاطرنشان کرد: سه مدرسه با همکاری این نهاد در خیابان جمهوری، منطقه جمکران و روستای لنگرود برای اتباع ساخته‌شده و یک مدرسه نیز در بخش قنوات در حال احداث است.

وی تصریح کرد: البته باوجوداینکه بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان این مدارس را اتباع تشکیل می‌دهد، ولی ایرانی‌های ساکن در این مناطق نیز در کنار اتباع تحصیل می‌کنند.

در حال حاضر حدود ۶۶۵ مدرسه با ۶ هزار و ۷۸۳ کلاس درس در قم فعال است.

انتهای پیام/ 110
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب: 83000
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *