۰

روزانه 25 تن مرغ در استان قم توزیع می شود

قم نیوز: معاون استاندار قم با بیان اینکه از ۹ تیرماه روزانه ۲۵ تن مرغ در استان قم توزیع شده است، گفت: از تیرماه روند تامین دام و طیور کاهش پیدا کرد که به نظر می رسد در این زمینه با چالش هایی روبرو هستیم.
روزانه ۲۵ تن مرغ در استان قم توزیع می شود
روزانه ۲۵ تن مرغ در استان قم توزیع می شود
به گزارش قم نيوز مهرداد غضنفری امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: 28 تیرماه قیمت مرغ 17 هزار تومان بود که روند نزولی داشت و در ابتدای مردادماه به 16 هزار و 500 تومان رسید.

وی افزود: 2 مردادماه قیمت مرغ افزایش پیدا کرد و تاریخ 16 مردادماه به 16 هزار تومان رسید، امروز میانگین قیمت مرغ در کشور 16 هزار و 900 تومان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم با بیان اینکه از 9 تیرماه روزانه 25 تن مرغ در استان قم توزیع شده است، بیان کرد: از تیرماه روند تامین دام و طیور کاهش پیدا کرد که به نظر می رسد در این زمینه با چالش هایی روبرو هستیم.

غضنفری با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توزیع مرغ در استان عنوان کرد: از شهریورماه مصرف مرغ افزایش پیدا می کند و ماه محرم و برگزاری هیئت ها در این زمینه موثر است.

وی با اشاره به به تولید روزانه 200 هزار ماسک 3 لایه در بخش صنعت تصریح کرد: روزانه 40 تا 60 هزار عدد ماسک در بخش خانگی و کارگاهی تولید می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا برای اختصاص روزانه 17 هزار ماسک 3 لایه برای تامین ذخایر استراتژیک ماسک استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 500 هزار ماسک 3 لایه و 180 هزار عدد ماسک ان 95 در انبار‌های ذخایر استراتژیک موجود است و دانشگاه علوم پزشکی می تواند برای افزایش این ذخایر از طریق تولیدات استان اقدام کند.

غصنفری خاطرنشان کرد: دامنه اختیارات کارگروه تنظیم بازار استان افزایش قیمت تا سقف 15 هزار و 700 تومان است،  تا زمان تعیین نرخ جدید توسط کارگروه مرغ‌های تولیدی استان باید به مبلغ 15 هزار و 200 تومان و مرغ‌های وارداتی از سایر استان‌ها نیز حداکثر 15 هزار و 700 تومان به فروش برسد.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۳
کد مطلب: 90887
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *