۰

نشست کتاب‌خوان "وقتی او بیاید" باهدف شناخت معارف مهدوی در مسجد جمکران برگزار شد

قم نیوز: باهدف شناخت معارف مهدوی و اهمیت انتظار، یازدهمین نشست کتاب‌خوان آنلاین با عنوان «وقتی او بیاید» به صورت مجازی در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.
نشست کتاب‌خوان "وقتی او بیاید" باهدف شناخت معارف مهدوی در مسجد جمکران برگزار شد
نشست کتاب‌خوان "وقتی او بیاید" باهدف شناخت معارف مهدوی در مسجد جمکران برگزار شد
به گزارش قم نیوز باهدف شناخت معارف مهدوی و اهمیت انتظار، نشست کتاب آنلاین با عنوان «وقتی او بیاید» به صورت مجازی در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

در این نشست، زهرا جوادی دانا، کتابدار کتابخانه شهدای نوبهار قم با معرفی کتاب «انتظار عامیانه، عالمانه و عارفانه» نوشته حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا پناهیان اظهار داشت: این کتاب با بررسی مفهوم انتظار، سه رویکرد متفاوت به این مفهوم را موردبررسی قرار می‌دهد و در بخش انتهایی کتاب نیز به‌تناسب مفهوم انتظار با جوان و ویژگی‌های جوانی پرداخته‌شده است.

منصور میگلی، کارشناس امور فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر با معرفی کتاب «در فجر ساحل» نوشته محمد حکیمی بیان کرد: این کتاب‌نگارشی روان و شیوا در مباحث مهدویت را دارد و تاکنون ده‌ها مرتبه تجدید چاپ‌شده است.

وی گفت: نویسنده با بهره‌گیری از قلمی شیوا و ادبی، به پژوهش دربارۀ حضرت مهدی )عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف( پرداخته و دنیای آینده را ازنظر مذهب شیعه تصویر کرده است.

مجید شهسواری، خادم مسجد مقدس جمکران با معرفی کتاب «غیبت» اثر شیخ طوسی تصریح کرد: این کتاب به غیبت امام زمان (ع) می‌پردازد و از منابع بااهمیت درزمینهٔ شناخت حضرت مهدی (عج) و غیبت آن حضرت است که در آن دیدگاه شیعه درباره امام عصر ارائه‌شده و به شبهات و اشکالاتی که درباره غیبت آن حضرت مطرح بوده، با ادله قرآنی و روایی و عقلی جواب داده‌شده است.

حمیده روحی نامقی، کتابدار روشندل کتابخانه مرکزی استان گلستان با معرفی کتاب «دولت مهدی(ع) سیرت مهدی(ع)» اثر مصطفی دل‌شاد تهرانی اظهار داست: این کتاب با موضوع مهدویت است که به زندگی امام زمان(ع) و غیبت و سیرت آن حضرت پرداخته است.

زینب هادی، خادم مسجد مقدس جمکران با معرفی کتاب «پیشگویی‌هایی از آخرالزمان» نوشته علی‌رضایی عنوان کرد: این اثر به دنبال آن است تا با سبکی نو و از زاویه‌ای جدید و نیز با استناد به منابع موثق فریقین (شیعه و سنی)، به پیشگویی‌های امامان معصوم درباره ظهور مهدی موعود (عج)، وقایع این زمان و یاران آخرالزمانی ایشان بپردازد.

فاطمه بداغ آبادی، کتابدار کتابخانه مرکزی بجنورد از خراسان رضوی و با معرفی کتاب «موعود نامه: فرهنگ الفبایی مهدویت» نوشته مجتبی تونه ای اظهار داشت: این اثر به موضوع حضرت مهدی(عج)، غیبت، انتظار، ظهور و دیگر مسائل جانبی مهدویت می‏پردازد. نویسنده با استناد به آیات قرآن و منابع روایی و تاریخی و بر اساس حروف الفبا، به 790 موضوع دراین‌باره پرداخته است.

 وی افزود: این مجموعه را می‏ توان فرهنگی جامع و درعین‌حال موجز دانست که در این فرهنگ, موضوعاتی چون آینده جهان در عصر ظهور، اَبدال، اقامتگاه امام مهدی(عج)، توقیعات، رجعت، مهدویت، نشانه‏های ظهور، کارگزاران امام مهدی، زمامداران آخرالزمان و صدها موضوع دیگر مطرح‌شده است، این کتاب از کامل‌ترین کتاب‌های عرصه مهدویت است و به شکل الفبا از الف شروع‌شده و هر آنچه در مورد ظهور و انتظار هست را می‌توان به‌صورت الفبای آن با بهره‌گیری از ارجاعات منظم شده یافت.

زهرا رضا قلی زاده با معرفی کتاب «41 پرسش و پاسخ درباره حضرت مهدی (عج)» نوشته غلامرضا حیدری ابهری بیان کرد: این کتاب به همت انتشارات قدیانی منتشرشده و دارای چهارفصل «اعتقاد به امام زمان (عج)»، «دوران غیبت»، «ظهور امام زمان (عج)» و «چند پرسش دیگر» است.

 وی خاطرنشان کرد: این کتاب با پرسش‌هایی مانند چطور می‌توان باور کرد که حضرت مهدی (عج) نزدیک به 12 قرن عمر کرده است؟ پرسشی دیگری درباره شهادت این امام همام مطرح‌شده است که آیا درست است که یک زن امام زمان (عج) را شهید می‌کند؟

گفتنی است در این نشست چهار نفر از کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان‌های قم، بوشهر، خراسان شمالی و گلستان و دو نفر از خادمان مسجد مقدس جمکران کتاب‌هایی با موضوع مهدویت معرفی کردند.

این نشست به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم و با همکاری انتشارات کتاب جمکران، بانک ملی، محفل ادبی پروین اعتصامی برقرار شد که شعرخوانی ازجمله برنامه‌ها بود.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۶
کد مطلب: 92244
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *