۰

کارگروه مشترک ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در قم تشکیل می‌شود

قم نیوز: استاندار قم از تشکیل کارگروه مشترکی با حضور شهرداری و راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های خدمت رسان به‌منظور ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی خبر داد.
کارگروه مشترک ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در قم تشکیل می‌شود
کارگروه مشترک ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در قم تشکیل می‌شود
به گزارش قم نیوز بهرام سرمست در حاشیه بازدید از بافت فرسوده و سکونت‌های غیررسمی و پروژه اصلاح ورودی جعفریه در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: امروز از مناطقی که در شهر به‌عنوان مناطق کم برخوردار و سکونتگاه‌های غیررسمی و سکونتگاه‌هایی که  زیر دکل‌های برق فشارقوی ایجادشده‌اند بازدیدی به عمل آمد.

استاندار قم با اشاره به‌ضرورت ساماندهی این مناطق افزود: در این بازدید نهایتاً نتیجه بر این شد که کارگروه مشترکی به‌منظور ساماندهی این مناطق تشکیل شود و 32 هکتار از اراضی که به همین منظور اختصاص داده‌شده است از اجرای مصوبات این کارگروه  پشتیبانی خواهد کرد.

وی ادامه داد: این کارگروه مشترک با همکاری شهرداری و راه و شهرسازی تشکیل خواهد شد و به‌صورت اقتضائی سایر دستگاه‌های خدمت رسان نظیر آب و برق و گاز و سایر دستگاه‌هایی که می‌توانند دخیل مسئله شوند مشارکت خواهند داشت.

سرمست به انجام مذاکراتی با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هم در این رابطه خبر داد و گفت: اگر بتوانیم همکاری‌های ستاد اجرایی فرمان امام را هم جذب بکنیم می‌تواند برای پشتیبانی از طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی استفاده کنیم.

استاندار قم در رابطه با سکونتگاه‌های شکل‌گرفته زیر دکل‌های پرفشار برق نیز تأکید کرد: در این موارد هم ساماندهی در وهله اول مطرح است و بر اساس طرح‌هایی که به‌صورت فازبندی وجود دارد شبکه انتقال برق باید به‌منظور حفظ سیما و منظر شهری از زیرزمین عبور داده شوند.

وی افزود: فعلاً باید برنامه جامعی که از سوی شهرداری و راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط به‌صورت فازبندی شده ارائه می‌شود باید در برنامه معاونت عمرانی پیگیری شود.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب: 92815
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *