۰

عضو مجلس خبرگان رهبری: آماده کردن شیعیان برای دوران امامت امام زمان(عج) مهم‌ترین اقدام امام عسکری(ع) است

قم نیوز: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امام حسن عسکری(ع) در شرایط خاصی زندگی می‌کردند و در حصر بودند، کادرسازی ایجاد شد و وکلایی از طرف امام (ع) در مناطقی که شیعیان حضور داشتند بین مردم و امام(ع) واسطه بودند.
عضو مجلس خبرگان رهبری: آماده کردن شیعیان برای دوران امامت امام زمان(عج) مهم‌ترین اقدام امام عسکری(ع) است
عضو مجلس خبرگان رهبری: آماده کردن شیعیان برای دوران امامت امام زمان(عج) مهم‌ترین اقدام امام عسکری(ع) است
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد مجتهد شبستری با اشاره  به فرا رسیدن سال روز میلاد امام حسن عسکری(ع) اظهار داشت: شرایط دوران امامت امام عسکری(ع) ویژه بود، یازدهمین اختر تابناک ولایت به امام عسکری(ع) معروف شدند چون در منطقه‌ای که پادگان بود اسکان داده شدند و رفت آمد و برنامه‌هایشان تحت نظر و کنترل بود.

وی افزود: با توجه به اینکه امام حسن عسکری(ع) می‌دانستند که وجود مبارک امام زمان(عج) از صُلب ایشان متولد می‌شود حساسیت و کنترل خاصی داشتند، یکی از مهم‌ترین اقدامات امام عسکری(ع) آماده کردن جامعه آن دوران و نسل‌های بعدی برای دوران امامت امام زمان(عج) است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه مهم‌ترین اقدامات درزمان امام حسن عسکری(ع) موضوع وکلا و شبکه‌سازی برای وکلا بوده است، بیان کرد: ارتباطاتی برای وکلای حضرت ایجاد می‌شد و با توجه به اینکه دسترسی به امام زمان(عج) مسیر نبود و امام حسن عسکری(ع) در شرایط خاصی زندگی می‌کردند، در حصر بودند کادرسازی ایجاد شد و وکلایی از طرف امام (ع) در مناطقی که شیعیان حضور داشتند بین مردم و امام(ع) واسطه بودند.

امام حسن عسکری(ع) به‌واسطه شبکه وکلا با شیعیان ارتباط داشتند
استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه امام حسن عسکری(ع) به‌واسطه شبکه وکلا با شیعیان ارتباط داشتند، عنوان کرد: یازدهمین اختر تابناک امامت از طریق این وکلا پیام خود را ابلاغ می‌کردند و پاسخگوی سؤالات بودند.

مجتهد شبستری تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات در کنار آماده‌سازی برای عصر ظهور موضوع کادرسازی و ارتباط با وکلا و آموزش مردم به اینکه از طریق وکلا با امام ارتباط برقرار کنند و این موضوع یکی از کارهای شاخص بود که در زمان امام عسکری(ع) انجام شد.

وی اقدامات امام عسکری(ع) در راستای رفع مشکلات شیعیان را موردتوجه قرارداد و خاطرنشان کرد: مکاتبات امام (ع) یک نکته‌ای است که نسبت به سایر اهل‌بیت(ع) بیشتر است و این موضوع نشان‌دهنده این است ارتباطات از شیوه‌نامه نگاری بوده است، شیعیان نامه‌هایی خدمت امام می‌نوشتند و مسائل خود را سؤال می‌کردند و بسیاری از توقیعات مربوط به امام زمان (عج)و امام حسن عسکری(ع) است، موضوع نامه‌نگاری و مکاتبه با حضرت نکته دیگری از زندگی این امام همام است که موردتوجه است.

انتهای پیام / 106
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۸
کد مطلب: 92868
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *