۰

4 هزار بسته معیشتی توسط بسیج دانشجویی استان میان نیازمندان قمی توزیع شد

قم نیوز: مسئول بسیج دانشجویی استان قم گفت: در زمینهٔ رزمایش مواسات و کمک همدلی با محوریت بسیج دانشجویی اقدامات بسیار خوبی انجام شد و در ۴ رزمایش بیش از ۴ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان قمی توزیع شد.
۴ هزار بسته معیشتی توسط بسیج دانشجویی استان میان نیازمندان قمی توزیع شد
۴ هزار بسته معیشتی توسط بسیج دانشجویی استان میان نیازمندان قمی توزیع شد
به گزارش قم نیوز جواد رفعت نژاد امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار داشت: امام راحل در اوج تهدید و مشکلات بر لزوم تشکیل بسیج تأکید کردند و معجزه‌ای به نام بسیج را تشکیل دادند.

وی افزود: بسیج دانشجویی در آخرین ماه‌های عمر بابرکت امام راحل به‌فرمان ایشان در 2 آذرماه سال 67 شکل گرفت، در مجموعه بسیج دانشجویی اقداماتی در استان انجام‌شده که شایسته تقدیر است، رشد و کادرسازی یکی از مهم‌ترین وظایف  این سازمان است که توانمندسازی کادر متناسب با نیازهای انقلاب نیز مورد تأکید است.

مسئول بسیج دانشجویی استان قم بیان کرد: رسالت نخست بسیج دانشجویی این است که کادر طراز انقلاب را محقق کرده و همچنین مدیر و کادر را در مأموریت‌های انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی‌های خود را نشان به آن‌ها نشان دهد.

رفعت نژاد عنوان کرد: بسیاری از عزیزانی که در حال ایفای نقش هستند از خروجی‌های بسیج دانشجویی بودند، یکی از برنامه‌هایی که توسط بسیج دانشجویی موردتوجه قرار گرفت برنامه خط امام است که این به‌صورت مجازی برگزار شد و 8 استان در این دوره شرکت کردند.

15 هزار نفر از دانشجویان استان قم عضو بسیج دانشجویی هستند

وی بابیان اینکه از مجموع 60 هزار دانشجوی استان 15 هزار دانشجو عضو بسیج دانشجویی هستند،تصریح کرد: دوره‌های مختلفی نظیر ولایت توسط بسیج دانشجویی استان برگزار شد، همچنین دوره کنش گر نیز در این ایام کرونا برگزار شد ، سال گذشته تلاش کردیم گردان‌های جهاد مقاومت را ساماندهی کنیم که گردان سردار سلیمانی در دانشگاه‌های استان شکل گرفت.

مسئول بسیج دانشجویی استان قم با اشاره به اقدامات بسیج دانشجویی درزمینهٔ مقابله با کرونا افزود: قرارگاه شهید قاسمی توسط بسیج دانشجویی در این زمینه شکل گرفت و دبیری آن بر عهده علوم پزشکی بود که تا امروز این قرارگاه برکات زیادی داشته است.

رفعت نژاد ادامه داد: با توجه به کمبود ماسک در استان بسیج دانشجویی ورود پیدا کرد و با امکانات ابتدایی که داشتند نمونه ماسک تهیه کردند و مجوز لازم را دریافت کردند و اقدام به تولید ماسک کردند، 2/5  میلیون ماسک تاکنون توسط بسیج دانشجویی قم تولیدشده و روزانه ظرفیت تولید 70 هزار ماسک وجود دارد، روزانه 1500 خیاط به‌صورت جهادی درزمینهٔ تولید ماسک فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: 30 هزار لیتر محلول ضدعفونی از یکی از استان‌های جنوبی به قم آوردیم و به 11 استان ارسال کردیم، دانشجویان بسیجی استان 20 الی 30 فرمول مختلف درزمینهٔ تولید ژل و محلول پایه‌ریزی و به آن دست پیدا کردند که پایه الکل و غیر الکل بود و به دانشگاه‌های سراسر کشور ارسال کردند.

4 هزار بسته معیشتی توسط بسیج دانشجویی استان میان نیازمندان قمی توزیع شد

مسئول بسیج دانشجویی استان قم گفت: دانشجویان بسیجی درزمینهٔ تولید گان پزشکی نیز ورود داشتند، درزمینهٔ اختراعات دو اثر توسط دانشجویان بسیجی ثبت شد و درزمینهٔ رزمایش مواسات و کمک همدلی با محوریت بسیج دانشجویی اقدامات بسیار خوبی انجام شد که در 4 رزمایش بیش از 4 هزار بسته معیشتی میان نیازمندان قمی توزیع شد وبالغ بر 1 میلیارد تومان جمع‌آوری شد.

رفعت نژاد با اشاره به بیان کرد: درزمینهٔ سامانه 4030 نیز 60 دانشجوی بسیجی فعال شدند و به کمک مرکز بهداشت استان اطلاعات موردنیاز درزمینهٔ ویروس کرونا به مردم ارائه دادند.

وی عنوان کرد: اعتقادداریم که هرچقدر هم ویروس کرونا خطرناک باشد اگر از آن بترسیم شرایط بدتر می‌شود، بسیج دانشجویی تیم‌هایی را تشکیل داد که در مساجد حضور پیدا کردند و مشاوره‌های لازم درزمینهٔ کرونا به نمازگزاران ارائه دادند.

مسئول بسیج دانشجویی استان قم گفت: گروه‌های جهادی زیر نظر بسیج دانشجویی مشغول فعالیت هستند که دو گروه به‌صورت تخصصی فعالیت می‌کنند، گروه دندانپزشکی در شهر قائم حضور پیداکرده و افراد نیازمند را به‌صورت رایگان ویزیت کردند، در حوزه صنعت قرارگاه جهش تولید در استان شکل گرفت که دانشجویان دانشگاه صنعتی ورود پیدا کردند.

رفعت نژاد تصریح کرد: قرارگاه شهید احمدی روشن در مجموعه بسیج دانشجویی استان بسیار فعال است، قرارگاه شهید تهرانی مقدم درزمینهٔ فعالیت‌های پژوهش محور اهتمام دارد، فضایی که در کشور مشاهده می‌کنیم و گرفتاری‌های معیشتی همه دارای علاج است و نگاه به داخل و اعتماد به نسل جوان و دانشجویان باید مورد تأکید باشد.

وی خاطرنشان کرد: در اوج تحریم و فشارها دانشجویان کیت تشخیص کرونا ایجاد و به آلمان صادر کردند که این موضوع نشان‌دهنده ظرفیت بسیار بالای جوانان عزیز است.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۹
کد مطلب: 92892
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *