۰

مرغداران قمی تمایلی به جوجه‌ریزی ندارند

قم نیوز: یاوری منش گفت:در گذشته هر ماه یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در قم انجام می‌گرفت، اما در ماه گذشته این میزان به ۶۰۰ هزار قطعه کاهش یافته است.
مرغداران قمی تمایلی به جوجه‌ریزی ندارند
مرغداران قمی تمایلی به جوجه‌ریزی ندارند
به گزارش قم نیوز جعفر یاری منش رئیس اتحادیه مرغداران استان قم با بیان اینکه افزایش تقاضا در بالا رفتن قیمت گوشت مرغ مؤثر بوده است، گفت: در سایر شهر‌ها تقاضا برای خرید مرغ افزایش یافته که این امر موجب افزایش قیمت مرغ در قم نیز شده است.

رئیس اتحادیه مرغداران استان قم با تاکید بر اینکه در ۲ ماهه اخیر با توجه به برنامه وزارت جهاد کشاورزی، نهاده‌ها در سیستم به بارگاه عرضه می‌شود عنوان کرد: عرضه نهاده‌های دولتی در این سیستم کاهش یافته و از آنجایی که مرغدار نهاده را به صورت آزاد تهیه می‌کند موجب افزایش قیمت مرغ شده است.

یاری منش افزود: از آنجایی که به دلیل تحریم‌ها، میزان واردات نهاده‌های دامی کاهش یافته است، مرغداران تمایلی به جوجه‌ریزی ندارند.

رئیس اتحادیه مرغداران استان قم با اشاره به اینکه نزدیک به ۶۰ تا ۷۰ درصد نهاده‌ها برای تولید مواد پروتئینی بویژه مرغ از خارج کشور وارد می‌شودیادآورشد: در گذشته هر ماه یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در قم انجام می‌گرفت، اما در ماه گذشته این میزان به ۶۰۰ هزار قطعه کاهش یافته است.

انتهای پیام / 106
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۸
کد مطلب: 92898
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *