۰

لزوم همراهی بانک‌های قم برای پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان

قم نیوز: معاون استاندار قم با اشاره به ارجاع پرونده‌های ستاد تسهیلات برای پرداخت از سوی بانک‌ها و پیگیری آن گفت: در صورت استنکاف بانک‌ها پرونده آن به هیئت انتظامی بانک مرکزی ارجاع می‌شود.
لزوم همراهی بانک‌های قم برای پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان/ بانک‌های متخلف به هیئت انتظامی بانک مرکزی معرفی می‌شوند
لزوم همراهی بانک‌های قم برای پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان/ بانک‌های متخلف به هیئت انتظامی بانک مرکزی معرفی می‌شوند
به گزارش قم نیوز مهرداد غضنفری امروز در حاشیه جلسه هیئت سپرده‌گذاری سهام عدالت استان، با اشاره به اقدامات این هیئت اظهار داشت: سه موضوع در این جلسه مطرح شد که پرونده‌ها برای بررسی‌های کارشناسی به اعضای هیئت ارائه می‌شود، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مصوبه‌ای داشت که بانک‌ها باید آن را به اجرا بگذارند و در صورت استنکاف بانک‌ها پرونده آن به هیئت انتظامی بانک مرکزی ارجاع می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم این اقدام را فرصت خوبی برای واحدهای تولیدی دانست و افزود: البته پرونده‌ها پیچیدگی‌هایی از منظر حقوقی دارند که با بانک‌های عامل توافق می‌شود تا بانک‌ها با متقاضیان همکاری کنند  که عین مصوبات کارگروه تسهیل اجرا و آن را به متقاضیان ابلاغ شود.

وی با اشاره به اینکه در ماه حداقل 2 نشست هیئت خبرگان برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: توصیه‌های ما به بانک‌های عامل و متقاضیان این است که به هر دو طرف به تعهدات خود پایبند باشند، منابعی که بانک‌ها می‌پردازند متعلق به مردم است و باید به‌موقع پرداخت شود تا دیگران هم از آن بهره ببرند.

به گفته غضنفری، مشکلات تولید را همه می‌دانیم از همین رو باید انعطافی در برخورد با تولیدکنندگان صورت گیرد دستگاه قضا نیز در حمایت از تولید ورود کرده است، نرخ قانونی قراردادهایی که با تولیدکنندگان منعقد می‌شود با نرخ شورای پول و اعتبار باید برابر باشد و اگر خلافی مشاهده شود پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۹
کد مطلب: 92928
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *