۰

«نخبه پروری» از اهداف شهید فخری زاده بود

قم نیوز: تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) شهید فخری زاده را از سرمایه های ارزشمند نظام دانست و «نخبه پروری» را از اهداف بلند وی عنوان کرد.
«نخبه پروری» از اهداف شهید فخری زاده بود
«نخبه پروری» از اهداف شهید فخری زاده بود
به گزارش قم نیوز آیت الله سعیدی دوشنبه شب در مراسم بزرگداشت مجازی شهید محسن فخری زاده در حرم مطهر حضرت کریمه اهل بیت (س) با اشاره به پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در شهادت آن شهید والامقام اظهار کرد: او شخصیتی بود که مقام معظم رهبری از وی به عنوان دانشمند برجسته و ممتاز هسته ای و دفاعی کشور یاد کردند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب دو نکته مهم یعنی پیگیری این جنایت و مجازات عاملان و آمران آن و همچنین پیگیری تلاش علمی و فنی آن شهید بزرگوار را نیز از دست اندرکاران خواسته اند که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با تقدیر از خانواده آن شهید والامقام تصریح کرد: خانواده شهید فخری زاده انصافا در این آزمون بزرگ خوش درخشیدند.

آیت الله سعیدی سپس به آیه «و لا تهنوا و لا تحزنوا و أنتم الاعلون إن کنیم مؤمنین» اشاره و اضافه کرد: این آیه پس از سستی پیش آمده در مؤمنان بعد از وقوع شکست جنگ احد نازل شد و مسلمانان را از رخوت و سستی نهی و آنان را به زندگی امیدوار کرد.

وی همچنین عنوان کرد: پیام این آیه آن است که اگر ایمان دارید نباید سستی و اندوه به خود راه دهید، به بیان دیگر این ایمان است که موجب از بین رفتن سستی و سبب تقویت روحیه حماسی می‌شود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) ادامه داد: بنابراین اگر مسلمانان بتوانند ایمان خود را محفوظ بدارند، قطعا در قله و اوج باقی خواهند ماند که این امر وعده الهی است.

آیت الله سعیدی گفت: خداوند در برخی دیگر از آیات قرآن به مؤمنان بشارت می دهد که نصرت الهی با شماست و از این رو نباید در جهاد کوتاهی کنید.

وی افزود: البته ملت مسلمان گاهی و بر اساس برخی شرایط به صلح با کافران و مشرکان روی می‌آورد، اما باید توجه داشت که صلح احتمالی هم باید شرافتمندانه و عزتمندانه باشد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در ادامه، پیام شهادت شهید فخری زاده و دیگر شهدا را حضور مقتدرانه در راه عزت اسلام دانست و خاطر نشان کرد: ما هیچ گاه در راه اهداف نظام اسلامی و در مسیر انتظار قیام جهانی حضرت بقیت الله الاعظم (عج) دست خالی نخواهیم ماند و از این رو باید همیشه با صلابت و قدرت به پیش برانیم.

وی با بیان اینکه این شهادت ها و ایثارگری ها، افتخارات ما را بیشتر خواهد کرد تصریح کرد: آنانی که دست به این جنایت ها می زنند بدانند که قطعا خوار و ذلیل خواهند شد که این نیز وعده ای الهی است.

انتهای پیام / 106
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب: 93048
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *