}']['func'] = 'Get_Doc_Rate_Box'; ?>}']['func'] = 'Get_Doc_Rate_Box'; ?> قم نیوز - هیچ واحد صنعتی قم به دلیل تملک تعطیل نمی‌شود
 
۰

هیچ واحد صنعتی قم به دلیل تملک تعطیل نمی‌شود

قم نیوز: معاون استاندار قم با تاکید بر لزوم تقویت و حمایت از واحدهای تولیدی گفت: هدف اول استان این است که هیچ واحدی به دلیل تملک تعطیل نشود، ممکن است در واحدی ضعف مدیریت باشد و با تغییر مدیریت فعال بماند.
هیچ واحد صنعتی قم به دلیل تملک تعطیل نمی‌شود
هیچ واحد صنعتی قم به دلیل تملک تعطیل نمی‌شود
به گزارش قم نیوز مهرداد غضنفری صبح امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به اینکه 72 واحد غیرفعال شده داشتیم که این ها به 18 مورد رسیده است اظهار داشت: هدف اول استان این است که هیچ واحدی به دلیل تملک تعطیل نشود، ممکن است در واحدی ضعف مدیریت باشد و با تغییر مدیریت فعال بماند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با بیان اینکه حتی یک واحد هم نباید به دلیل تملک از مدار فعالیت خارج شود افزود: این واحدها باید از تملک خارج و به مدار فعالیت بازگردند.

محمود سیجانی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اقدامات کمیته بررسی ستاد تولید اظهار داشت: تاکنون در بخش صنعت 34 طرح را مورد بررسی قرار داده که 23 طرح و واحد صنعتی 1863 میلیارد ریال در قالب سرمایه در گردش و ثابت برای دریافت  به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.   

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با بیان اینکه در سال‌های گذشته تسهیلات رونق تولید تنها یک مرتبه توسط یک بانک پرداخت می‌شد افزود: طی بازدیدهای میدانی موارد را بررسی و بعضا مصوباتی برای پیگیری مشکلات و مسائل واحدها نیز صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به عملکرد تجمعی تبصره 18 اظهار داشت: تاکنون 11 جلسه بازدیدی از 42 واحد صورت گرفته است که 41  واحد هم مشمول یارانه شده‌اند، میزان تسهیلات ثابت پرداختی 108 میلیارد ریال است، مجموع یارانه محاسبه شده توسط کمیته نظارت 49 میلیارد ریال است.

سیجانی ادامه داد: ما جزو 3 استانی بودیم که جذب 117 درصدی داشتیم که تا اول آبان مهلت داده بودند استان‌هایی که موفق به جذب نشدند از دیگر استان‌ها جذب سرمایه داشته باشند، بانک‌هایی که این سهم جدید را دریافت کنند می‌توانیم تقاضای جدید را مطرح کنیم.

2053 فرصت شغلی تثبیت شد

سیجانی همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری سی و سومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: براساس گزارش ارائه شده تسهیلات پرداخت شده در سال 98  تسهیلات تبصره 18 در دستور کار قرار گرفت که متفاوت از تسهیلات رفع موانع تولید است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با بیان اینکه تسهیلات تبصره 18 با 15 درصد سود پرداخت می‌شود و مشمول 3 درصد یارانه است افزود: این تسهیلات هم سرمایه در گردش و هم سرمایه ثابت است که تاکنون به 42 واحد به مبلغ 255 میلیارد ریال در قالب سرمایه در گردش و سرمایه ثابت برای اشتغال پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این میزان تسهیلات 2053 فرصت شغلی را تثبیت و 83 فرصت شغلی جدید ایجاد کرد تصریح کرد: استان قم در این حوزه رتبه سوم کشور از منابع تخصیصی جذب کرد و براساس مصوبات اگر استانی جذبی نداشتند این اعتبارات به دیگر استان‌های متقاضی پرداخت می‌شود که ما منتظر فرصت این مجوز هستیم.

سیجانی خاطرنشان کرد: استان قم متقاضی دریافت اعتبارات از سایر استان‌ها برای پرداخت به واحدهای تولیدی است.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۱
کد مطلب: 93065
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *