۰

۱۰ باشگاه متخلف ورزشی در قم پلمب شد/ شهروندان قمی تخلف باشگاه‌ها را به هیئت پزشکی گزارش دهند

قم نیوز: گل فشان گفت:شیوع کرونا و رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی سبب پلمب ۱۰ باشگاه متخلف ورزشی شد.
۱۰ باشگاه متخلف ورزشی در قم پلمب شد/ شهروندان قمی تخلف باشگاه‌ها را به هیئت پزشکی گزارش دهند
۱۰ باشگاه متخلف ورزشی در قم پلمب شد/ شهروندان قمی تخلف باشگاه‌ها را به هیئت پزشکی گزارش دهند
به گزارش قم نیوز گل فشان رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان قم موضوع ابتلا نشدن ورزشکاران به کرونا را رد کرد و گفت: اینکه ورزشکاران به کرونا مبتلا نمی‌شوند یک باور غلط است، ورزشکاران بزرگ جهان نیز در این ایام که کرونا فراگیر شده به این بیماری مبتلا شده‌اند.

رئیس هیئت پزشکی ورزش استان قم عنوان کرد: توصیه ما این است مردم و به‌ویژه ورزشکاران در وضعیت موجود و به‌ویژه روز‌هایی که باشگاه‌ها تعطیل است ورزش را در خانه دنبال کنند.

محمد گل‌فشان ابراز کرد: ممکن است ورزشکاران به خاطر آمادگی بدن آن‌طور که باید و شاید از دسته بیماران حاد کرونایی نباشند، اما قابلیت انتقال بیماری به دیگر افراد را دارند.

رئیس هیئت پزشکی ورزش استان قم با بیان اینکه در موضوع بازرسی‌ها و تأکید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در باشگاه‌های ورزشی جدی هستیم گفت: بازرسی از اماکن ورزشی بخش خصوصی و دولتی در بخش آقایان و بانوان توسط هیئت پزشکی ورزشی، اداره کل ورزش و جوانان، و مرکز بهداشت در حال انجام است.

گل فشان با تاکید بر اینکه هیئت پزشکی ورزشی در صورت بی‌توجهی مسئولان اماکن ورزشی به اخطار‌های صادر شده با همکاری اداره کل ورزش و جوانان نسبت به پلمب باشگاه‌های متخلف اقدام می‌کند، افزود: از شهروندان می‌خواهیم هر گونه تخلف در باشگاه‌های ورزشی را به شماره ۳۷۷۳۴۶۷۰، ۰۲۵ اطلاع دهند.

رئیس هیئت پزشکی ورزش استان قم یادآورشد: در حال حاضر تا اعلام دستورالعمل‌های جدید ستاد کرونای استان قم، تمام باشگاه‌های ورزشی تعطیل است و پس از بازگشایی نیز باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

گل‌فشان یادآور شد: انجام تست PCR برای عموم مردم و ورزشکاران به‌هیچ وجه ضرورتی ندارد.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی قم همچنین در مورد انجام تست‌های کرونا برای ورزشکارانی که برای شرکت در مسابقات کشوری ملزم به ارائه تست منفی PCR (تست غربالگری نسبی کرونا) هستند گفت: در پی رایزنی این هیئت با یکی از آزمایشگاه‌های خصوصی قم، این تست به‌صورت نیم‌بها برای ورزشکارانی که از سوی هیئت‌های ورزشی به هیئت پزشکی ورزشی معرفی می‌شوند انجام می‌شود.

مسئول بازرسی اداره کل ورزش و جوانان قم گفت: از ابتدای امسال تا پنجم آذرماه ۹۹ حدود ۴۰۰ مورد بازدید‌های مشترک به همراه اکیپ‌های بازرسی شامل نمایندگان اداره بازرسی اداره کل ورزش و جوانان، هیئت پزشکی ورزشی و مرکز بهداشت از باشگاه‌های ورزشی فعال در سطح شهر انجام‌شده است.
سیدمجتبی ستارزاده با بیان اینکه بازدید‌های انفرادی بازرسان از باشگاه‌های ورزشی سه هزار و ۲۴۴ مورد بوده است، اضافه کرد: در پی این بازرسی‌ها ۱۰ باشگاه پلمب شده، به ۲۴۸ باشگاه تذکر داده شده و پرونده شش باشگاه نیز به کمیته تخلفات داده شده است.

او تصریح کرد: در حال حاضر ۳۳۰ باشگاه ورزشی در قم وجود دارد که نظارت بر تمام این باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی که از اداره ورزش و جوانان پروانه گرفته‌اند انجام می‌شود.

مسئول بازرسی اداره کل ورزش و جوانان قم تصریح کرد: پس از بازگشایی باشگاه‌های ورزشی، بازرسی‌ها ادامه دارد و همچنان باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و انجام ضدعفونی سطوح را مورد توجه قرار داده و باشگاه‌های آنان نیز دارای تهویه مناسب باشد.

انتهای پیام / 106
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۸
کد مطلب: 93091
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *