۰

کمک 700 میلیون تومانی مردم قم به مدرسه سازی در طرح آجر به آجر

قم نیوز: مدیرکل نوسازی مدارس استان قم گفت: مردم استان در قالب پویش محرم در طرح آجر به آجر بیش از 700 میلیون تومان کمک داشتند.
کمک 700 میلیون تومانی مردم قم به مدرسه سازی در طرح آجر به آجر
کمک 700 میلیون تومانی مردم قم به مدرسه سازی در طرح آجر به آجر
به گزارش قم نیوز محسن پورگلیان امروز با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر در استان قم اظهار کرد: مردم استان در قالب پویش محرم در طرح آجر به آجر بیش از 700 میلیون تومان کمک داشتند که دو هزار نفر از مردم استان قم در این طرح مشارکت کردند.

وی ادامه داد: اجرای طرح آجر به آجر در استان قم ادامه دارد تا زمینه برای مشارکت‌های خرد مردم استان در مدرسه سازی مشارکت باشد، با کمک‌های جمع آوری شده در این طرح، خشت گذاری برای احداث یک مدرسه روستایی در روستای علی آباد کورگل صورت گرفت، این مدرسه یک کلاسه با زیربنای 10 مترمربع است و تا 6 ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم افزود: در حوزه روستایی در استان قم نیاز به احداث عمده مدارس وجود ندارد، بلکه اولویت تخریب و بازسازی مدارس فرسوده در روستاهای قم است، نیاز استان بیشتر به احداث مدارس بزرگ در مناطق شهری قم است.

پورگلیان با اشاره به فعالیت‌های مجمع خیرین مدرسه ساز در استان قم اظهار کرد: جذب خیرین به عرصه ساخت مدرسه در استان بر عهده این مجمع است، نیازها و برنامه‌های خودمان در عرصه مدرسه سازی را به مجمع اعلام می‌کنیم و مجمع خیرین مدرسه ساز استان قم با ارتباطاتی که دارد، خیرین را به این عرصه جذب می‌کند.

وی ادامه داد: استان قم به نسبت جمعیت و تعداد دانش آموزان خود، جزو هشت استان برتر کشور در جذب آورده خیرین در عرصه مدرسه سازی است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم خاطرنشان کرد: کمک‌هایی که خیرین و شرکت‌ها برای ساخت مدرسه در استان قم داشته باشند، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی آن‌ها از سوی سازمان مالیاتی پذیرفته می‌شود.

انهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۱
کد مطلب: 94038
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *