۰

آیین نکوداشت مقام علمی و اخلاقی علامه مصباح یزدی در قم برگزار شد

قم نیوز: آیین نکوداشت مقام علمی، اخلاقی و شخصیت بین‌المللی فقیه و حکیم مجاهد آیت‌الله مصباح یزدی در قم برگزار شد.
آیین نکوداشت مقام علمی و اخلاقی علامه مصباح یزدی در قم برگزار شد
آیین نکوداشت مقام علمی و اخلاقی علامه مصباح یزدی در قم برگزار شد
به گزارش قم نیوز آیین نکوداشت مقام علمی، اخلاقی و شخصیت بین‌المللی فقیه و حکیم مجاهد آیت‌الله مصباح یزدی ظهر امروز در سالن قدس مجتمع جامع امام خمینی (ره) برگزار شد.

آیت‌الله رجبی قائم‌مقام موسسه امام خمینی(ره)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رمضانی دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسی رئیس جامعه المصطفی، اساتید و طلاب و روحانیون حوزه علمیه در این مراسم حضور داشتند.

آیت‌الله رجبی در این مراسم بیان کرد: مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی روی مسئله ساختار حکومت اسلامی و همچنین جهت‌گیری به سمت تمدن اسلامی کار می‌کردند.

وی بابیان اینکه علامه مصباح یزدی طرح ویژه‌ای برای نظام آموزشی حوزه‌های علمیه داشت، بیان کرد: علامه مصباح یزدی نظام آموزشی حوزه و آسیب‌های حوزه‌های علمیه را ناظر به ارائه راهکار‌های هدفمند موردتوجه قرار داده، طرح ویژه‌ای برای تقویت بایسته‌ها و برطرف آسیب‌ها مانند طول دوره، متون آموزشی و شیوه برنامه‌ریزی ارائه کرد و آن را نیازمند تکمیل می‌دانست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رمضانی دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با اشاره به ویژگی‌های آیت‌الله مصباح یزدی گفت: این عالم ربانی به دلیل ذهن فلسفی و تسلطی که به قرآن کریم داشت در جایگاه معلم اخلاق دارای سبک خاص خود بود و نوآوری‌های نوینی را در این عرصه پایه‌ریزی کرده است.

وی تصریح کرد: ازنظر آیت‌الله مصباح یزدی در رابطه انسان با خود سه مسئله قدرت، علم و محبت، جایگاه ممتازی دارد و وجود و شخصیت واقعی انسان گرایش‌های مختلف او در این سه عنوان کلی شکل می‌گیرد.

حجت‌الاسلام عباسی رئیس جامعه المصطفی نیز در این مراسم گفت: نقش‌آفرینی اجتماعی، تکلیف‌محوری، بصیرت و تشخیص دقیق مسائل روز را از ویژگی‌های آیت‌الله مصباح یزدی است.

وی بیان کرد: آیت‌الله مصباح یزدی در رساندن پیام‌های معرفتی و الهی، جز خدای متعال را در نظر نمی‌گرفت و برای ورود به این مسیر، چیزی جز پروای الهی در نظر نداشت و اهل محاسبه‌گری و مصلحت سنجی نبود.

‌‌به گزارش تسنیم آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و عضو مجلس خبرگان رهبری شامگاه جمعه 12 دی‌ماه در سن 86سالگی دعوت حق را لبیک گفت و پیکر پاک و مطهر ایشان در حرم حضرت معصومه(س) به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۱
کد مطلب: 94070
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *