۰

آخرین خبرها از پروژه چهل اختران قم؛ طرح کوچکتر و فازبندی می‌شود

قم نیوز: مدیرعامل سازمان بهسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) گفت: چند مدیریتی در سطح استان قم، پیشرفت پروژه‌های ساماندهی چهل اختران و امام‌زاده مبرقع را به تأخیر انداخت.
آخرین خبرها از پروژه چهل اختران قم؛ طرح کوچکتر و فازبندی می‌شود
آخرین خبرها از پروژه چهل اختران قم؛ طرح کوچکتر و فازبندی می‌شود
به گزارش قم نیوز علیرضا خاکی با اشاره به آخرین وضعیت ساماندهی پروژه چهل اختران و امام‌زاده موسی مبرقع(ع) اظهار داشت: مشکل اصلی در زمان‌بر بودن پروژه، چند مدیریتی بودن آن است.

مدیرعامل سازمان بهسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) افزود: چند مدیریتی در استان قم در میان اوقاف، شهرداری، استانداری و راه و شهرسازی، پیشرفت پروژه‌های ساماندهی چهل اختران و امام‌زاده مبرقع(ع) را به تأخیر انداخته است.

وی با بیان اینکه حدود 4.3 دهم هکتار محدوده توسعه فضاهای زیارتی و پشتیبان زیارت برای مجموعه چهل اختران و امام‌زاده موسی مبرقع(ع) پیش‌بینی‌شده بود که با توجه به تأخیر زمان تملک و تعدد دستگاه‌های متولی متأسفانه در زمان مقرر این تملک‌ها تکمیل نشد، گفت: تقریباً هیچ‌یک از اجزای طرح قابلیت اجرایی شدن پیدا نکرد، البته در سنوات گذشته تمرکز روی فضای مقابل امام‌زاده و امکان احداث شبستان و پارکینگ انجام و طرح تهیه‌شده و برنامه‌ریزی لازم برای این کار شکل‌گرفته است.

خاکی تصریح کرد: جلسات متعددی به واسطه چند مدیریتی بودن طرح برگزار شد و با توجه به دستور شهردار قم، این سازمان به مدت 4 ماه متولی هماهنگی و ساماندهی پروژه شده و در آخرین جلسه در حضور معاون عمرانی استاندار و با حضور اهالی محل و اعضای هیئت‌امنا قرار شد دو موضوع را پیگیری کنیم.

مدیرعامل سازمان بهسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) خاطرنشان کرد: امکان بازنگری و چابک سازی طرح با توجه به تغییراتی که در ادامه مسیر سجادیه در برنامه‌های جامع حمل‌ونقل اتفاق افتاد یکی از این موضوعات است.

وی در مورد بهره‌برداری از طرح نیز توضیح داد: طرح زیرساخت‌های زیادی را برای مجموعه پیش‌بینی کرده است که شامل شبستان‌ها و پارکینگ‌های طبقانی و خدمات زائر است.


خاکی با تأکید بر اینکه ازآنجایی‌که برنامه‌ریزی دستگاه‌های متعدد مانند اوقاف، شهرداری، استانداری و راه و شهرسازی در این پروژه دخیل بوده‌اند این دو موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی یادآور شد: کاهش محدوده طرح با توجه به تغییرات به‌نحوی‌که قدرت عملیاتی را بالا ببرد و همچنین فازبندی اجرایی از جمله موضوعات مورد پیگیری در اجرای طرح است.

مدیرعامل سازمان بهسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) تصریح کرد: در جلسه‌ با حضور اهالی و نمایندگان محل قرار شد فاز ساماندهی را جدای از تأمین منابع و تکمیل تملکات در دستور کار قرار دهیم.

مدیرعامل سازمان بهسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) گفت: در حال حاضر طرح تهیه‌شده و تکمیل تملکات و بازنگری طرح در دستور کار قرار گرفته و محدوده در حال شناسایی است و براساس وضع موجود که متأسفانه در گذشته به‌صورت پراکنده تملک شده باید برنامه بهسازی برای سال 1400 را در دستور کار قرار دهیم.

وی اظهار داشت: باید بتوانیم با اجرای طرح و بازنگری و ساماندهی از این وضعیتی که شهروندان از آن گله‌مند هستند خارج شویم و برنامه‌های عمرانی که متناسب آن در افق سال‌های مختلف پیش‌بینی می‌شود را تکمیل کنیم.

انتهای پیام/ 106
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب: 94093
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *