۰

مردم قم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی پیشگام هستند

قم نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: مردم قم نشان داده اند که در رعایت شیوه نامه های بهداشتی پیشگام هستند و این امر را به عنوان یک وظیفه عقلی و شرعی ادامه می دهند.
مردم قم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی پیشگام هستند
مردم قم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی پیشگام هستند
به گزارش قم نیوز محمدرضا قدیر که امروز در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان سخن می گفت با اشاره به آخرین آمار بستری شدگان کرونا در قم بیان داشت: در حال حاضر 105 بیمار کووید19 در بیمارستان های استان بستری هستند که حال 10 نفر از آنان وخیم است و آمار جانباختگان کرونا در هفته اخیر در استان به طور متوسط روزانه بین صفر تا یک نفر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با ابراز نگرانی از افزایش مراجعه افراد با علائم کرونا به مراکز بهداشتی قم و در روزهای اخیر اظهار کرد: رهگیری بیماران کرونایی در استان برای کنترل کووید19 همچنان ادامه دارد.

وی با تشکر از آحاد مردم آگاه، فهیم و انقلابی استان خاطرنشان کرد: مردم قم نشان داده اند که در رعایت شیوه نامه های بهداشتی پیشگام هستند و این امر را به عنوان یک وظیفه عقلی و شرعی ادامه می دهند.

قدیر سپس به برگزاری عزاداری های ایام فاطمیه اشاره کرد و گفت: الگوی ما در این زمینه، مقام معظم رهبری هستند که ضمن تعظیم شعائر دینی، همواره به رعایت شیوه نامه های بهداشتی ملتزم بوده اند و روضه های تک نفره برگزار می کنند.

وی اضافه کرد: این التزام در بین مراجع عظام تقلید هم دیده شد، تا آن جا که مراسم عزاداری را به صورت مجازی و یا با حداقل شرکت کنندگان برگزار کردند و البته راهپیمایی باشکوه عزاداری هر ساله به سمت حرم حضرت معصومه (س) هم برای حفظ سلامتی مردم برگزار نشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در ادامه تصریح کرد: مردم بدانند کرونا تمام نشده است و البته مسؤولان هم باید نظارت حداکثری خود را در رعایت شیوه نامه های بهداشتی تداوم بخشند.

وی درباره سخنان اخیر سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره مردم قم، به ضرورت حفظ شأن و جایگاه مردم انقلابی قم توجه داد و گفت: سیاست دانشگاه علوم پزشکی استان، حفظ وحدت و همدلی است.

قدیر افزود: البته سخنان امروز دکتر رئیسی نشان داد که هیچ قصد و غرضی در کار نبوده و وی به عنوان سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به دنبال اظهار یک هُشدار جدی برای حفظ دستاوردهای مبارزه با کرونا بوده است.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۳
کد مطلب: 94202
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *