۰

وزیر صمت: تحریم باعث شد تولید لوازم خانگی در کشور 48 درصد رشد داشته باشد

قم نیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به قم از افزایش 48 درصدی تولید لوازم خانگی در کشور خبر داد و گفت: در این بخش شاهد تامین 40 درصد قطعات مورد نیاز در داخل کشور هستیم.
وزیر صمت: تحریم باعث شد تولید لوازم خانگی در کشور 48 درصد رشد داشته باشد
وزیر صمت: تحریم باعث شد تولید لوازم خانگی در کشور 48 درصد رشد داشته باشد
به گزارش قم نیوز علیرضا رزم حسینی امروز در حاشیه افتتاح نخستین خط تولید رباتیک انواع یخچال فریزر در ایران اظهار کرد: تحریم ها باعث شده که بخش لوازم خانگی کشور با توجه به محدودیت هایی که ایجاد شد و مشکلاتی که به وجود آمد، از رشد قابل قبولی برخوردار بوده باشد. بگونه‌ای که میزان تولید لوازم خانگی در 9 ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته 48 درصد و در برخی از محصولات تا 100 درصد نسبت به قبل از تحریم رشد داشته و این اتفاق خیلی خوبی است.

وی افزود: همچنین در بخش داخلی سازی قطعات نیز شاهد رشد قابل توجهی هستیم و تا 40 درصد قطعات در داخل کشور تامین می‌شود. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص افتتاح این خط تولید گفت: خط جدید تولید یخچال که امروز افتتاح شد با سرمایه گذاری 500 میلیارد تومانی برای 200 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه با توجه به رشد خوبی که صورت گرفته حتی اگر تحریم‌ها هم برداشته شود، به نظر می‌رسد این رشد ادامه پیدا کند افزود: فعالان بخش تولید لوازم خانگی به دنبال بازارهای جدیدی در منطقه هستند و فرصت بسیار خوبی در عرصه لوازم خانگی ایجاد شده است که برند ایرانی بتواند جایگاه خود را در کشورهای منطقه باز کند و صادرات داشته باشند.

رزم حسینی درباره حمایت های این وزارتخانه از تولیدکنندگان بیان کرد: در بخش ورق برای خودروسازان و تولیدکنندگان لوازم خانگی تمهیداتی در نظر گرفته شده تا این کالا به سرعت تامین شود و بر اساس گفته‌های مدیرعامل این شرکت، نسبت به گذشته هم ورق و هم مواد پتروشیمی با قیمت بهتر و با سهولت بیشتری در اختیارشان قرار می گیرد.

انتهای پیام / 106

 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۹
کد مطلب: 94215
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *