۰
عضو مجلس خبرگان رهبری:

"شجاعت و ادب" حضرت ام‌البنین(س) موردتوجه بانوان جامعه اسلامی باشد

قم نیوز: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حضرت ام‌البنین(س) در ادب و شجاعت بی‌نظیر بودند و فرزندانی همچون حضرت عباس (س) تربیت کرد که این موضوع باید مورد توجه بانوان جامعه اسلامی باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری: "شجاعت و ادب" حضرت ام‌البنین(س) موردتوجه بانوان جامعه اسلامی باشد
عضو مجلس خبرگان رهبری: "شجاعت و ادب" حضرت ام‌البنین(س) موردتوجه بانوان جامعه اسلامی باشد
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد مجتهد شبستری اظهار داشت: حضرت ام‌البنین(س) مادر قمر بنی‌هاشم و همسر امیرالمؤمنین(ع) یکی از شخصیت‌های مورد توجهی است که می‌توان به‌عنوان الگو از جنبه‌های مختلف موردنظر قرار بگیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه حضرت ام‌البنین(س) فرزندان خود را درراه نهضت امام حسین(ع) از دست داد و فرزندانش به مقام شهادت رسیدند، افزود: یکی از ابعاد شخصیتی حضرت ام‌البنین(س) شهیدپروری است و مادر 4 شهید هستند که در دامان این بانوی بزرگوار تربیت شدند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: جنبه ازدواج این بانو با حضرت علی(ع) قابل‌توجه است، امیرالمؤمنین (ع)فرمودند دوست دارم زنی شجاع از قبیله‌ای برایم انتخاب کنی که فرزند قهرمانی برای من به دنیا بیاورد تا با او ازدواج کنم، عقیل گفت با ام‌البنین کلابیه ازدواج کن زیرا در میان عرب شجاع تر از آن‌ها سراغ ندارم.

ولایت محوری حضرت ام البنین(س) در قیام عاشورا ستودنی است

وی عنوان کرد: حضرت ام‌البنین(س) هنگامی‌که خبردار شد کاروان کربلا در حال بازگشت است از حضرت زینب(س) سراغ امام حسین(ع) را گرفت بااینکه فرزندان خودش در کربلا و رکاب سیدالشهدا(س) بودند ولی ابتدا سراغ اباعبدالله(ع) را گرفت که این درس ادب و ولایت محوری و پیروی از ولایت است.

مجتهد شبستری تصریح کرد: حضرت ام‌البنین(س) در ادب و شجاعت بی‌نظیر بودند و فرزندانی همچون حضرت عباس (س) تربیت کرد، به اعتبار اینکه نام مادر امام حسن(ع)، امام حسین(ع)، حضرت زینب(س) و ام الکثوم(س) "فاطمه" بود و نام خود ام‌البنین(س) نیز "فاطمه" بود از امیرالمؤمنین(ع) خواهش کرد که وی را بانام فاطمه صدا نزد تا فرزندان به یاد مادر نیفتند، ادب این بانو در ارتباط با حضرت زهرا(س) و در جایگاه ولایت باید موردتوجه باشد.

عضو مجلس خبرگان ادامه داد: حضرت ام‌البنین(س) در مسیر تربیت فرزندان و چهره‌های نورانی شهدای کربلا قدم بزرگی برداشتند و پس از شهادت نیز با برپایی عزاداری و سوگواری برای فرزندان به‌نوعی مبارزه با حکومت زمان و ظالمان را آغاز کرده بود.

حضرت ام‌البنین(س) در برابر حکومت یزید ایستادگی و مبارزه کرد

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: حضرت ام‌البنین(س) به قبرستان بقیع می‌آمد و صورت 4 قبر ایجاد می‌کرد و ضمن عزاداری  مردم را آگاه می‌کرد و با حکومت یزیدیان مبارزه می‌کرد، از  جهات مختلفی می‌توان از این چهره نورانی و بانوی بافضیلت که مادر 4 شهید است که در دامن شهید پرورش که شهدای ارزشمند است الگو گیری کرد.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۸
کد مطلب: 94386
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *