۰

باوجود انتشار ویروس جهش‌یافته هرگونه عادی انگاری برای قم خطرناک است

قم نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: هرچند سیر بیماری در قم نزولی است اما نسبت به آینده وضعیت قم با توجه به عادی انگاری‌ها نگران هستیم.
باوجود انتشار ویروس جهش‌یافته هرگونه عادی انگاری برای قم خطرناک است/ آینده وضعیت استان نگران‌کننده است
باوجود انتشار ویروس جهش‌یافته هرگونه عادی انگاری برای قم خطرناک است/ آینده وضعیت استان نگران‌کننده است
به گزارش قم نیوز محمدرضا قدیر ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد ضمن اظهار داشت: تعداد فوتی‌های کرونایی در قم کاهش و ازنظر ابتلا به بیماری در رتبه بیست و نهم کشور قرار داریم تعداد فوتی‌ها هنوز بین صفرتا 1یک نفر ثابت است ولی با توجه به عادی انگاری‌های صورت گرفته نگران وضعیت استان هستیم و تا رسیدن  واکسن و یا ریشه‌کنی کرونا باید هم چنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد.

نگرانی از ورود ویروس جهش‌یافته انگلیسی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم در یخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ورود ویروس جهش‌یافته انگلیسی در چند کشور و چند استان گفت: ویروس جهش‌یافته کرونای انگلیسی تقریباً در بسیاری از کشورهای دنیا مشاهده‌شده و در چند استان هم شیوع یافته است لذا پیشگیری اولویت اصلی نظام درمانی کشور است و باید مردم هم در رعایت از پروتکل‌های بهداشتی همکاری کنند هرگونه عادی انگاری ممکن است تبعات خطرناکی را برای استان داشته باشد.

قدیر بیان کرد: با توجه به در پیش بودن ایام‌الله 22 بهمن هرچند وضعیت استان در شرایط آبی قرار دارد اما تا جایی که ممکن از برگزاری هرگونه تجمعات خودداری شود مدیران از برگزاری همایش‌ها پیشگیری کنند و اصحاب رسانه و صداوسیما نسبت به هرگونه عادی انگاری مردم بر حذر کنند.

کاهش دستکش لاتکس در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم بیان کرد: خوشبختانه با همراهی واحدهای تولیدی خطوط تولید به سمت تولید ماسک گام برداشت و ما در این زمینه خودکفا شدیم اما در تأمین دستکش لاتکس مشکل‌داریم و مراکز درمانی با کمبود روبرو هستند امید است واحدهای تولیدی در کنار تولید ماسک به سمت تولید دستکش قدم بردارند.

قدیر افزود: در وضعیت آبی کرونایی برای جلوگیری از عادی انگاری عمومی تلاش می‌شود تا بیشتر بر روی مسئله پیشگیری و فرهنگ‌سازی اجرای طرح شهید سلیمانی متمرکز شویم.

وی بیان کرد: قم ازنظر تولید ماسک کاملاً اشباع‌شده است اما در سطح استان قم واحد تولیدی دستکش لاتکس وجود ندارد و تمام مراکز درمانی قم با مشکل کمبود این محصول بهداشتی روبه رو هستند.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۴
کد مطلب: 94389
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *