۰

تولید بیش از 9 میلیون ماسک در قم

قم نیوز: رئیس سازمان صمت استان قم گفت: درحالی‌که در ابتدای بحران با مشکل ماسک روبرو بویدم اکنون ظرفیت تولید ماسک در استان به بیش از ۹ میلیون ماسک رسیده است.
تولید بیش از ۹ میلیون ماسک در قم
تولید بیش از ۹ میلیون ماسک در قم
به گزارش قم نیوز محمود سیجانی ظهر امروز در جلسه ستاد جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد اظهار داشت: از اسفندماه سال گذشته تاکنون 14 واحد تولید ماسک در قم راه‌اندازی شده و روزانه 2 میلیون و 500 هزار ماسک معمولی و 78 هزار ماسک تخصصی در قم تولید می‌شود .

به گفته وی؛9 میلیون ماسک سه لایه در قم دپو شده است و از مسئولان ملی درخواست می‌کنیم امکان صادرات این محصولات دپو شده را به قم بدهند با توجه به اشباع بازار مصرف و افزایش تولید، واحدهای تولید ماسک قم ممکن است با خسارت‌های مالی روبه‌رو شوند.

رئیس سازمان صمت استان قم گفت: با توجه به اشباع بازار مصرف و افزایش تولید، واحدهای تولید ماسک قم ممکن است با خسارت‌های مالی روبرو  شوند.

قم جزو 3 استان برتر درزمینهٔ تولید ماسک در قم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم در ادامه این جلسه با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان ماسک درزمینهٔ صادرات بیان کرد: قم جزو سه استانی است که بیشترین تعداد ماسک را در کشور تولید می‌کند و با انبوهی از دپوی این محصول روبه‌رو شده است از وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و صنعت، معدن و تجارت درخواست می‌کنیم امکان صادرات ماسک را به استان قم بدهند.

مهرداد غضنفری بیان کرد: قم این آمادگی را دارد تا مازاد ماسک خود را در صورت نیاز در اختیار استان‌های دیگر قرار دهد اما تولید ماسک در اغلب استان‌ها در حد لازم راه‌اندازی شده است واحدهای کارگاهی قم روزانه توانایی تولید 700 هزار ماسک رادارند.

به گفته این مسئول؛ صادرات از سوی تولیدکنندگان ماسک با توجه به قوانین وزارت بهداشت و معاونت غذا و دارو با مشکلاتی روبرو است که با پیگیری و نامه‌نگاری درصدد حل مشکلات هستیم.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۰
کد مطلب: 94392
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *