۰

نگران وضعیت معیشتی و کسب وکار مردم هستیم

قم نیوز: معاون سیاسی امنیتی استانداری قم گفت: با توجه به نزدیکی به عید در کنار نگرانی از وضعیت ابتلا به بیماری نگران وضعیت معیشت و کسب‌وکار مردم هم هستیم.
‌نگران وضعیت معیشتی و کسب وکار مردم هستیم
‌نگران وضعیت معیشتی و کسب وکار مردم هستیم
به گزارش قم نیوز بیژن سلیمان پور ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری؛ هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان اظهار داشت: مدت‌زمان اندکی به تعطیلات عید نوروز مانده باید همه دستگاه‌های استان وارد عمل شوند درکنار شرایط بحران کرونا ستاد نگران وضعیت کسب‌وکار مردم است.

وی بیان کرد: باید مانند کارگروه ملی ستاد مقابله با کرونا مصوباتی دراستان داشته باشیم که برای دیگر استان‌ها به‌عنوان پایلوت به کار گرفته است این مصوبات می‌تواند درزمینهٔ بهداشت،اطلاع‌رسانی وهم چنین نیروی انتظامی و غیره باشد و در این زمینه‌ها وارد عمل شویم اگر لازم بود از ظرفیت معاونین هم استفاده شود.

 نظم و همکاری بین بخشی در ستاد استانی کرونا

معاون استانداری قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه و مدیریت خوب ستاد استانی مقابله با کرونا در طول یک سال بحران کرونا در قم بیان کرد: انصافاً ستاد ملی بیماری کرونا از آغاز تاکنون به‌طور منظم جلسات آن برگزارشده است درزمینهٔ مدیریت بحران همکاری بین بخشی آن مطلوب است با توجه به نزدیکی به ایام نوروز باید حساسیت‌ها نسبت به شرایط موجود را بیشتر کنیم.

مرتضی حیدری فرماندار قم نیز در این جلسه گفت: هرگونه اطلاع‌رسانی؛ و اقناع‌سازی باید ابتکار و خلاقیت به همراه داشته باشد این امر پشتوانه اجرای موفق طرح شهید سلیمانی نیز خواهد بود.

 به گفته وی اطلاع‌رسانی‌های مربوط به کرونا از مرحله ایجاد رُعب و وحشت برای مردم گذشته است، چراکه مردم نسبت به این موضوع خودآگاه هستند و تنها باید با ایجاد ابتکار و خلاقیت در اطلاع‌رسانی‌ها، جنبه و جلوه دیگری از اقناع‌سازی افکار عمومی را با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، فضای مجازی، مبلّغان و روحانیون به نمایش گذاشت.

ویروس کرونا تمام نشده است

فرماندار قم در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: هرچند استان در وضعیت خوبی به سر می‌برد و شرایط آن آبی است اما با توجه به مدل‌های مختلف این ویروس و مشاهده آن دردیگر استان‌ها نباید اذعان کرد ویروس کرونا تمام‌شده است.

حیدری افزود: قم این روزها باگذشت چندین هفته از صفر شدن آمار مرگ‌ومیر آن ناخودآگاه فوتی‌ها آن 4 نفر گزارش‌شده باید ضمن این‌که تعداد و ارقام فوتی را ارائه می‌دهیم این امر هم بیان شود که این افراد با بیماری زمینه‌ای مراجعه کردند این امر برای مخاطبان مؤثرتر است.

 طرح شهید سلیمانی طرحی موفق که نیازمند وسایل نقلیه است

فرماندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اجرای موفق طرح شهید قاسم سلیمانی اشاره و گفت: این طرح باهدف ره‌گیری و شناسایی هوشمند بیماران اجراشده است ما نیروهای انسانی آموزش‌دیده داریم ولی نیاز به تأمین یک سری وسایل نقلیه برای اجرای آن هستیم.

حیدری افزود: با توجه به این‌که به چند دستگاه اجرایی تقاضای تأمین یک سری وسایل نقلیه شده ولی همکاری مطلوبی دیده نشده است برای اجرای موفق این طرح نیازمند همکاری و مشارکت دیگر دستگاه‌ها هم هستیم.

این مسئول به بازار شب عید مردم هم اشاره و بیان کرد: با توجه به خرید شب عید مردم باید زیرساخت‌های الکترونیکی برای خرید مردم فراهم شود که در این زمینه استان خوب ورود کرده و هم‌اکنون بیش از 3 هزار فروشگاه مواد غذایی؛ رستوران و پوشاک فروشی اینترنتی فروش دارند.

 برای مراسم اعتکاف منتظر مصوبه ستاد بودیم

در ادامه این جلسه یونس عالی پور معاون امور زائرین استانداری قم عنوان کرد: برای مسئله اعتکاف منتظر مصوبه ستاد بودیم از امروز این مصوبه مبنی بر عدم برگزاری مراسم اعتکاف لازم اجرا و به همه دستگاه‌های مربوطه ابلاغ می‌شود.

به گفته این مسئول؛ ستاد تسهیلات امور زائرین جلساتی را برای نحوه برگزاری اعیاد و مراسم‌های مذهبی برگزار کرده است درزمینهٔ این‌که گزارش‌شده در حرم‌های مطهر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود ما دائم در حال سرکشی هستیم و موارد را رصد و تذکر می‌دهیم.

 پیگیری بحث حقوقی فعالیت اتحادیه‌ها برای نظارت بیشتر  

روح‌الله مسلم خانی در ادامه این جلسه هم با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت اتحادیه‌های مختلف امور صنفی برای نظارت شدید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی اصناف گفت: ما هم آمادگی داریم با همکاری معاونت امور اقتصادی استانداری طی جلساتی بحث حقوقی فعالیت این اتحادیه‌ها را پیگیری کنیم این امر حساسیت‌ها را بیشتر می‌کند و با توجه به نزدیک شدن به عید نوروز می‌تواند نقش مهمی درزمینهٔ نظارت داشته باشد.

به گفته وی؛ با توجه به نزدیک شدن به مراسم اعتکاف باید درزمینهٔ برگزاری یا برگزار نشدن آن‌هم از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا و هم ستاد استانی کاملاً شفاف اطلاع‌رسانی شود .

در پایان هم معاونت امور اقتصادی استانداری به تأمین ارزاق و مایحتاج مردم در شب عید تأکید کرد.

گفتنی است؛ اتاق اصناف هم خواستار تأمین نیروی انسانی موردنیاز برای نظارت بر بازار و هم‌چنین تشدید نظارت و بازرسی بر اصناف درزمینهٔ پروتکل‌های بهداشتی شد.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۵
کد مطلب: 94816
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *