۰

تقویت سواد رسانه ای لازمه استفاده هوشمندانه از فضای مجازی

قم نیوز: عضو هیئت مدیره انجمن مطالعات فضای مجازی حوزه علمیه قم تصریح کرد: امروزه یکی از الزامات مهم در مسیر استفاده صحیح و هوشمندانه از امکانات و ظرفیت فضای مجازی، برخورداری از دانش و مهارت سواد رسانه ای است.
تقویت سواد رسانه ای لازمه استفاده هوشمندانه از فضای مجازی
تقویت سواد رسانه ای لازمه استفاده هوشمندانه از فضای مجازی
به گزارش قم نیوز رفیع الدین اسماعیلی با اشاره به اهمیت و ضرورت آموزش سواد رسانه‌ای در کشور اظهار کرد: خوشبختانه طی سالیان اخیر، گام های استوار و بسیار ارزشمندی در راستای آموزش سواد رسانه ای در سطح جامعه برداشته شده که نوید بخش تحولات مطلوب تری در آینده است، هر چند که به هیچ وجه نباید به اقدامات صورت گرفته فعلی اکتفا کرد.

وی با اشاره به لزوم توجه به مقوله رژیم صحیح مصرف رسانه ای افزود: آن چه مسلم است این که ما در دنیایی بسر می بریم که روز به روز بر دامنه استفاده از رسانه و فضای مجازی اضافه می شود، ضمن آن که به خاطر تأثیر بسیار بالای رسانه های نوین بر افکار عمومی نمی توانیم از این مباحث غفلت کنیم و اهتمام نسبت به آموزش سواد رسانه ای در راستای افزایش سطح توانمندی اعضای جامعه در مواجهه با رسانه و پیام های آن، بسیار مهم و ضروری است.

این  پژوهشگر عرصه رسانه با تأکید بر اینکه ما برای استفاده صحیح و مطلوب از ظرفیت فضای مجازی باید به دنبال تقویت و توسعه سواد رسانه ای در جامعه باشیم، گفت: به منظور تحقق اهداف گام دوم انقلاب در عرصه رسانه ما باید به طور جدی و برنامه ریزی شده به این سمت برویم، کما این که آموزش سواد رسانه ای باید بر اساس ارزش ها و آرمان های دینی و انقلابی توسعه یابد تا کمک حال ما در جنگ نرم فرهنگی و رسانه ای باشد.

وی همچنین در خاتمه با تأکید بر ضرورت توجه به رویکرد بومی و متناسب با اقتضائات زمانه در بحث آموزش سواد رسانه ای از نهادها و دستگاه های فرهنگی و مرتبط با عرصه رسانه خواست تا در زمینه ترویج آموزش های سواد رسانه ای نقش فعالانه تر و مؤثرتری ایفا کند.

انتهای پیام/ 106
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۶
کد مطلب: 94933
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *