۰

آیت‌الله علوی‌گرگانی: پرداخت خمس و زکات سبب برکت در زندگی انسان می‌شود

قم نیوز: مرجع تقلید شیعیان گفت: سرمایه‌داران و تاجران باید نسبت به این موضوع توجه داشته باشند که خمس و زکات پرداخت کنند، این موضوع سبب می‌شود مال انسان بابرکت شود.
به گزارش قم نیوز آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان امروز در دیدار رئیس و اعضای اصناف استان  اظهار داشت: یکی از سرمایه‌داران خدمت رسول خدا(ص) رسید و گفت سرمایه‌ام در خدمت شما باشد که پیامبر(ص) فرمودند سرمایه برای خودت و حلالت باشد ولی باید به وظایف دینی عمل کرد.

وی  بیان کرد: سرمایه‌داران و تاجران باید نسبت به این موضوع توجه داشته باشند که خمس و زکات پرداخت کنند، این موضوع سبب می‌شود مال انسان بابرکت شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: امام صادق(ع) به غلام خود گفت مقداری پول جمع کن برای امر خیر می‌خواهیم که آن شخص پذیرفت ولی آن مبلغ که نیاز بود جمع نشد، غلام خطاب به امام صادق(ع) فرمود که برای آن اشخاص سنگین بود که پول را بدهند که امام (ع) فرمود به سراغ جوانان برو و از آنان پول جمع کن.


مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: غلام به جوانان گفت که امام صادق (ع) فرمودند برای امر خیر پول می‌خواهیم که جوانان پذیرفتند و مبلغ مناسبی جمع شد، پس‌ازاینکه امام صادق(ع) از اقدام جوانان مطلع شدند فرمودند احسنت از این به بعد باید به افرادی بگویید که اهل خیر و کمال باشد.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اهمیت کار خیر و کمک به نیازمندان گفت: انسانی که اهل خیر باشد در انتظار است که دیگران از وی طلب کمک کنند و به هراندازه‌ای که بتواند به آن‌ها یاری می‌دهد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) خاطرنشان کرد: خدا رحمت کند کسی را که نیازمندی که برای کمک  به وی مراجعه کرده یاری کند، امام(ع) فرمودند که سائل را رد نکرده بلکه به وی در حد توان کمک کنید.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۷
کد مطلب: 94957
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *