۰

آثار کنگره بین‌المللی سید مرتضی علم‌الهدی در قم رونمایی شد

قم نیوز: آثار کنگره بین المللی سید مرتضی علم الهدی با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، تولیت آستان قدس رضوی و وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در قم رونمایی شد
آثار کنگره بین‌المللی سید مرتضی علم‌الهدی در قم رونمایی شد
آثار کنگره بین‌المللی سید مرتضی علم‌الهدی در قم رونمایی شد
به گزارش قم نیوز آثار کنگره بین المللی سید مرتضی علم الهدی ظهر امروز در سالن جلسات در مؤسسه دارالحدیث رونمایی شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی،آیت الله خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، آیت الله ری شهری رئیس موسسه دارالحدیث، آیت الله استادی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،بهرام سرمست استاندار قم و اساتید و پژوهشگران موسسه دارالحدیث در این مراسم حضور داشتند.

آیت الله جوادی آملی در پیام صوتی وتصویری به این همایش سید مرتضی علم الهدی را فخر محققان اسلامی خواند و از برگزار کننده گان این کنگره تقدیر کرد.

مرجع تقلید شیعیان معرفی چنین شخصیت‌های را ادای دِین به عملکرد آن‌ها در معرفی معارف الهی دانست وگفت: چنین آئین‌های می‌تواند گوشه‌ای از حقوق علمای راستین دین را ادا کند.

حجت الاسلام و المسلمین مروی تولیت آستان رضوی در این مراسم بهره مندی از آراء علمای گذشته را ضروری دانست و گفت: تحول خواهی وزمانه شناسی که از ویژگی‌های شخصیت سید مرتضی است باید امروز هم در حوزه وجامعه نهادینه وپیگیری شود.

آیت الله روی شهری رئیس مؤسسه دارالحدیث نیز در این مراسم با اشاره به برگزاری نشست‌های مختلف علمی پیش از این رونمایی بیان کرد: آثار تهیه شده برای چاپ با دقت تمام مورد ارزیابی علمی قرار گرفت تا برای چاپ به آستان قدس رضوی واگذار شود.

حجت الاسلام مهریزی دبیر علمی همایش با اشاره به ارسال 220 مقاله به دبیرخانه این همایش عنوان کرد: در سه مرحله داوری 140 مقاله برگزیده که در قالب ده جلد کتاب به چاپ رسید.

وی از رونمایی 60 اثر مرتبط با کنگره بین الملی سید مرتضی علم الهدی در این مراسم خبر داد و خاطرنشان کرد: ده اثر در معرفی شخصیت سید مرتضی، ده کتاب با موضع مقالات ارائه شده وهمچنین 40 اثر تصحیح شده از آثار علامه در این مراسم رونمایی شد.

انتهای پیام/ 106
پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۳
کد مطلب: 94963
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *