۰

150 مقاله پیرامون علامه علم‌الهدی در 20 جلد منتشر شد

قم نیوز: رئیس کنگره بین‌المللی بزرگداشت سید مرتضی علم الهدی بابیان اینکه بیش از ۱۵۰ مقاله پیرامون سید مرتضی علم الهدی در ۲۰ جلد منتشرشده است، گفت: ۴۰ نفر در قم بیش از ۵ سال در تهیه آثار سید مرتضی علم الهدی زحمت کشیدند.
۱۵۰ مقاله پیرامون علامه علم‌الهدی در ۲۰ جلد منتشر شد
۱۵۰ مقاله پیرامون علامه علم‌الهدی در ۲۰ جلد منتشر شد
به گزارش قم نیوز آیت‌الله رضا استادی ظهر امروز در آیین رونمایی از آثار کنگره بین‌المللی سید مرتضی علم‌الهدی که در سالن علامه حلی مؤسسه دارالحدیث برگزار شد، اظهار داشت: احیای آثار وتحلیل شخصیت و اندیشه سید مرتضی علم الهدی به‌ویژه در مباحث تاریخی و ریشه‌شناسی از اهداف این کنگره است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از همه علما، بزرگان و نهادها افزود: مقام معظم رهبری مشوق برگزاری این کنگره بودند و راهنمایی‌ها و هدایت‌های ایشان سبب شد چنین کار فاخری تهیه و در اختیار عموم قرار بگیرد.

رئیس کنگره بین‌المللی بزرگداشت سید مرتضی علم الهدی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در تهیه آثار سید مرتضی بیان کرد: تهیه این آثار کار بسیار سنگینی بوده و تا زمانی که کسی در این کارها وارد نشود سختی آن را متوجه نمی‌شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه 40 نفر در قم بیش از 5 سال در تهیه آثار سید مرتضی علم الهدی زحمت کشیدند، تصریح کرد: کار بسیار سنگینی بود و از کسانی همکاری خواسته شد که سابقه کار و تحقیقات علمی را داشتند.

آیت‌الله استادی ادامه داد: بیش از صد کتاب و رساله در 40 جلد جمع‌آوری و منتشر شد و حتی از خارج ایران، آثار این عالم بزرگ جمع‌آوری گردیده و بارها مورد بازبینی قرارگرفته است.

وی بابیان اینکه بیش از 150 مقاله پیرامون سید مرتضی علم الهدی در 20 جلد منتشرشده است، خاطرنشان کرد: برخی از مقالات پیش از انجام مقدمات برگزاری کنگره پیرامون سید مرتضی نوشته‌شده که آن‌ها هم جمع‌آوری و در این مجموعه کتاب مقالات به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۳
کد مطلب: 94979
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *