۰

آیت الله مکارم شیرازی: کنترل و مدیریت ویروس کرونا آبرویی برای نظام است

قم نیوز: آیت الله مکارم شیرازی گفت: امروز کنترل و مدیریت کرونا به نوعی آبروی جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و این در حالی است که آمریکا، انگلیس و فرانسه در آتش این ویروس در حال سوختن هستند.
آیت الله مکارم شیرازی: کنترل و مدیریت ویروس کرونا آبرویی برای نظام است
آیت الله مکارم شیرازی: کنترل و مدیریت ویروس کرونا آبرویی برای نظام است
به گزارش قم نیوز این مرجع تقلید در دیدار وزیر بهداشت با تقدیر از فعالیت‌های دلسوزانه در زمینه مقابله با کرونا اظهار کرد: هر کسی جای شما بود در هنگام مواجهه با کرونا شاید از زیر بار مسؤولیت شانه خالی می‌کرد، اما شما بحمدلله ایستادید و مقاومت کردید و امروز آمار مرگ و میر در اثر این دلسوزی‌های مخلصانه و تلاش کادر درمانی و نهاد‌های مرتبط کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه رعایت موازین و اصول بهداشتی از دیدگاه شرع مقدس امری واجب و لازم است، اظهار کرد: برخی هشدارها را جدی نمی‌گیرند، اگر همه مردم عزیز همکاری کنند همین مقدار ابتلا هم از بین خواهد رفت.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: امروز در شرایط سخت تحریم قرار داریم و فعالیت‌های وزارت بهداشت و درمان به نوعی معجزه است و آمار مرگ و میر و ابتلا به کرونا پایین آمده، اما به شرط این که مردم توصیه‌ها را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه در زمینه کنترل بیماری کرونا از هیچ کاری دریغ نکرده ایم، تأکید کرد: به عنوان مثال وجود فاصله در نماز جماعت از نظر شرعی درست نیست، اما امروز بخاطر ضرورتی که وجود دارد، نماز جماعت‌ها را با فاصله اجتماعی برگزار می‌کنیم و این را به مردم نیز اعلام کرده‌ایم.

این مرجع تقلید تبلیغات گسترده و هجمه‌های سنگین رسانه‌ای دشمن علیه ایران را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: امروز کنترل و مدیریت کرونا به نوعی آبروی جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و این در حالی است که آمریکا، انگلیس و فرانسه در آتش این ویروس در حال سوختن هستند.

آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه مسؤولان وزارت بهداشت باید یک اطلاع رسانی و خبررسانی دقیق از فعالیت‌های خود داشته باشند تا تبلیغات رسانه ای دشمن خنثی شود، یادآور شد: دشمن در مقابل اطلاع رسانی از طریق مجاری صحیح خلع ید می‌شود.

وی خطاب به وزیر بهداشت گفت: مجاهدت‌های شما و همکارانتان در تاریخ خواهد ماند و این برگ افتخاری برای همه شما در صحنه مقابله با این ویروس شوم است.

انتهای پیام/ 106
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب: 94987
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *