۰

تدابیر شدید نظارتی برای کنترل ویروس انگلیسی در قم اعمال می‌شود

قم نیوز: استاندار قم گفت: تدابیر شدید نظارتی در جهت کنترل ویروس انگلیسی در قم شکل‌گرفته است.
تدابیر شدید نظارتی برای کنترل ویروس انگلیسی در قم اعمال می‌شود
تدابیر شدید نظارتی برای کنترل ویروس انگلیسی در قم اعمال می‌شود
به گزارش قم نیوز بهرام سرمست امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به برخی از مصوبات این جلسه اظهار داشت: گزارشی از کرونا در کشور ارائه شد که نشان می‌دهد روند با ثباتی در کشور حاکم است.

استاندار قم ابراز کرد: البته در برخی از شهرها مانند خوزستان وضعیت قرمز و خطرناک ناشی از ورود ویروس انگلیسی دارند که برای سایر استان‌های همجوار و استان‌های زیارتی یک علامت هشدار و خطر است.

وی با بیان اینکه در چند روز گذشته در قم 2 مورد ابتلا به ویروس انگلیسی دیده‌شده که به لحاظ جهش ویروس هشداردهنده است تصریح کرد: اگر مراقبت نشود ممکن است با توجه به بعد زیارتی استان، شاهد شکل‌گیری موج چهارم باشیم.

سرمست اضافه کرد: در گزارشاتی که ارائه شد تأکید بر این بود که باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزایش یابد و از ورودی‌ها در مرز کشور مراقبت شود، همچنین قرار شد برای سفرهای نوروزی، محدودیت‌هایی تدوین شود.

وی خاطرنشان کرد: ما از مردم فهیم و شریف قم که نهایت همکاری در طول یک سال داشته‌اند تقدیر می‌کنیم، در این شرایط اصناف و کسبه بسیار همراهی خوبی داشته‌اند، با توجه به جنب‌وجوش بازار انتظار داریم مردم توجه بیشتری به رعایت پروتکل‌ها داشته باشند.

استاندار قم گفت: احتمال افزایش محدودیت‌ها در پی بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌ها در بازار شب عید وجود دارد و شهروندان محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌ها را بیش‌ازپیش جدی بگیرند که مجبور به اعمال محدودیت‌های جدید نشویم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر محدودیت‌های قم متناسب با وضعیت آبی است اما غربالگری و تست و نظارت‌ها باید افزایش یابد.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۹
کد مطلب: 94995
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *