۰

سرمایه‌گذاری 400 میلیارد تومانی برای احیای واحدهای تولیدی راکد قم

قم نیوز: رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: دشمن در تلاش است ناکارآمدی نظام را القاء کند، درحالی‌که در این شرایط سخت، کشور با مشکلات فراوانی اداره می‌شود.
سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی برای احیای واحدهای تولیدی راکد قم
سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی برای احیای واحدهای تولیدی راکد قم
به گزارش قم نیوز محمد مخبر امروز در آئین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ستاد اجرایی فرمان امام و استانداری قم اظهار داشت: با اجرای طرح‌های مختلف توسط ستاد، روزانه 1200 شغل در کشور ایجاد می‌شود که شامل طرح‌های کوچک و خانگی و بنگاه‌های اقتصادی است.

وی با بیان اینکه تاکنون 2هزار مدرسه و 2 هزار مسجد در سراسر کشور احداث‌شده است و در اجرای طرح‌های مختلفی چون راه و جاده و برق اقداماتی انجام داده‌ایم، گفت: در سال گذشته در سیستان و بلوچستان از محل 1600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری تسهیلاتی، 6 هزار میلیارد تومان سرمایه معطل شده مردم به گردونه اقتصادی آمده و 3 هزار شغل ایجاد شد، همچنین 16 هزار تن گوشت قرمز در شش‌ماهه دوم سال گذشته در سیستان و بلوچستان توزیع شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: برآنیم در قم بیش از قبل به انجام‌وظیفه بپردازیم و در این دو سال، برخی از اقدامات را جبران کنیم، هرچند دیر شروع شد اما کارها با سرعت خوبی پیش می‌رود و 400 میلیارد تومان در یک سال گذشته انجام‌گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه با اجرای طرح‌های مختلف در قم، 13 هزار شغل شکل‌گرفته است، تصریح کرد: امروز با این تفاهم‌نامه 4 هزار شغل دیگر ایجاد می‌شود، دراین‌باره 3 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام‌شده است.

مخبر ادامه داد: این سه هزار میلیارد تومان در تفاهم‌نامه پیش‌بینی‌شده و برای 10 هزار شغل سرمایه‌گذاری شکل می‌گیرد، که در این میان 400 میلیارد تومان برای احیای واحدهای راکد در قم قرار بگیرد.

وی احیای واحدهای تولیدی راکد را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: با احیای بسیاری از واحدهای تجاری، می‌توان اشتغال خوبی ایجاد کرد، متأسفانه کارهای زیادی در کشور به دلایل مختلف راه نیفتاده و به نتیجه نرسیده و تعطیل و زیان‌آور شده است و یا سرمایه‌گذاری، به‌سرعت وارد چرخه تولید می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)  با بیان اینکه چند طرح را در این عرصه دنبال می‌کنیم و طرح‌هایی که سریع‌تر به نتیجه می‌رسد و شامل بنگاه‌های کوچک و اجتماع‌محور است در یک سال راه‌اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: از فرصت حضور مردم در اجرای طرح‌ها استفاده می‌کنیم، هرکجا از ظرفیت مردمی غافل شدیم ضرر کردیم و هر جا بر آن تکیه کردیم، نفع بردیم.

وی اظهار داشت: با احیای این واحدهای تولیدی می‌توان 8 هزار شغل در قم ایجاد کرد، هیچ موضوعی به‌اندازه اشتغال در کشور نیست و نقطه حساس که دشمن از طریق آن وارد می‌شود معیشت مردم است که به دلیل بیکاری و ناامیدی مورد هدف قرار می‌گیرد.

مخبر یادآور شد: دشمن در تلاش است ناکارآمدی نظام را القاء کند، درحالی‌که در این شرایط سخت، کشور با مشکلات فراوانی اداره می‌شود، بااین‌حال در شرایط کرونا در برخی از موارد جمهوری اسلامی با موفقیت زیادی در تولید تجهیزات و دارو و واکسن مواجه شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در مورد اجرای پروژه‌ها در قم اظهار داشت: اتفاقات خوبی در قم خواهد افتاد، در قم 3800 طرح با 13 هزار شغل  تاکنون انجام‌شده یا در حال انجام است و با این تفاهم‌نامه 10 هزار شغل دیگر ایجاد می‌شود و با اجرای 3856 طرح با این تفاهم‌نامه اتفاقات خوبی در راه است.

مخبر تصریح کرد: با 400 میلیارد تومانی که برای احیای واحدها در قم در نظر گرفته‌ایم 4هزار شغل ایجاد می‌شود که درمجموع تفاهم‌نامه 4 هزار طرح و 13 هزار نفر اشتغال‌زایی با 3 هزار میلیارد سرمایه‌گذاری ازجمله اقدامات مهم در قم است.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۳
کد مطلب: 95075
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *