۰

کاهشی شدن روند اجرای نماهای رومی در قم

قم نیوز: معاون معماری و شهرسازی شهرداری قم گفت: در سال‌های 96 و 97 پنج محور شهری به‌عنوان معبر اساسی در طراحی سیما و منظر برای طراحان و سازندگان پیش‌بینی شد که مراحل نهایی تصویب در کمیسیون ماده 5 را در حال سپری شدن است.
کاهشی شدن روند اجرای نماهای رومی در قم
کاهشی شدن روند اجرای نماهای رومی در قم
به گزارش قم نیوز  غلامرضا جانقربان در آیین افتتاحیه سومین جشنواره نمای مطلوب با اشاره به دستور شهردار قم برای اهمیت و برگزاری این جشنواره اظهار داشت: از ماه‌های قبل برنامه‌ریزی اجرای این جشنواره با اهداف مشخص با همکاری حوزه‌های تخصصی، معاونت‌های شهرداری، سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم، سازمان زیباسازی شهرداری قم و سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم آغاز شد.

وی با بیان اینکه توجه به نما یکی از مباحث جدی ساختمان‌سازی در کشور است، ابراز کرد: متأسفانه در کلان‌شهرها توجه زیادی به مباحث اقتصادی شده و کمتر توجهی به سیما و منظر شهری شده است.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری قم تصریح کرد: انتظارات از شهر قم به‌عنوان شهری دینی، مذهبی، اسلامی و با هویت برای توجه به سیما و منظر شهری با توجه به تائیدات مقام معظم رهبری بسیار بالاست و مسئولان استانی خواهان چاره‌اندیشی برای این موضوع هستند.

وی با اشاره به وجود طرح جامع تفصیلی و ابلاغ آن در سال گذشته عنوان کرد: در سال‌های ۹۶ و ۹۷ پنج محور شهری به‌عنوان معبر اساسی در طراحی سیما و منظر برای طراحان و سازندگان پیش‌بینی شد که مراحل نهایی تصویب در کمیسیون ماده ۵ را در حال سپری شدن است.

جانقربان با تأکید بر تصویب کمیته سیما و منظر شهری در سال ۹۳ اضافه کرد: بر اساس این ابلاغ این کمیته در قم تشکیل و دبیری آن بر عهده شهرداری قم گذاشته‌شده است که شیوه‌نامه‌های آن تدوین و برای مناطق تصویب و ابلاغ‌شده است.

وی با اشاره به وجود وظایف مشخص برای کمیته سیما و منظر شهری در مناطق شهری یادآور شد: به‌صورت هفتگی این موارد مورد کنترل و بررسی قرار می‌گیرد و هر ساختمان پیش از احداث سقف دوم و بعد از مراحل سفت‌کاری باید تائیدیه نمای خود را اخذ کرده باشد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری قم ادامه داد: بعد از تصویب کمیسیون ماده ۵ در سال ۹۴ جلوی اجرای نماهای رومی در قم گرفته‌شده و این موضوع با همکاری واحد تخلفات شهری روند کاهشی به خود گرفته است.

انتهای پیام/ 106
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷
کد مطلب: 95090
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *