۰

‌90 دوربین نظارتی جدید در قم نصب شد

قم نیوز: معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم گفت: تنها راه مدیریت خریدهای شب عید باید از سوی خود اتحادیه‌ها صورت گیرد.
‌۹۰ دوربین نظارتی جدید در قم نصب شد
‌۹۰ دوربین نظارتی جدید در قم نصب شد
به گزارش قم نیوز بیژن سلیمان پور ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد اظهار داشت: با توجه به احترام به معیشت و کسب‌وکار مردم نمی‌توان به مردم بگوییم خرید شب عید نداشته باشند ولی با بهره‌گیری از ظرفیت اتحادیه‌ها می‌توان بازار شب عید و اصناف را مدیریت و کنترل کرد.

وی افزود: اتحادیه‌ها و سازمان صمت به همراه اتاق اصناف می‌توانند بر نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر اصناف در بازار شب عید مردم نظارت داشته باشند و این نکته را به کاسبان و اصناف متذکر شویم که اگر این پروتکل‌های بهداشتی از سوی شما رعایت شود شرایط ما بهتر و دیگر اعمال محدودیتی بر کسب‌وکار شما انجام نخواهد شد.

به گفته وی، اگر کاسب و خریدار خود موارد بهداشتی را رعایت کنند دیگر وارد موج خطرناک  جدید دیگری نخواهیم شد باید تأکید شود که کسبه از خود شروع کند و افراد بدون ماسک را به محل کسب خود راه نداده و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کند.

 رسانه‌ها مجاهدان اطلاع‌رسانی در امر سلامت

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم ضمن تقدیر و تشکر از همراهی رسانه‌های استان در طول یک سال بحران کرونا گفت: رسانه‌ها بی‌شک در فعالیت یک‌ساله خود همراهان مجاهدان سلامت بودند و باید به آن‌ها مجاهدان اطلاع‌رسانی در امر سلامت مردم نام برد و فعالیت آن‌ها هم‌طراز با مجاهدان و نیروهای جهادی سلامت است باید از ظرفیت آن‌ها در امر پیشگیری و توجیه مردم در شرایط کنونی بیشتر استفاده کرد.

سلیمان پور افزود: باهدف حفظ و صیانت از وضعیت موجود استان جلسات متعددی از سوی شورای اطلاع‌رسانی استان برگزارشده و تأکید شده است باید با جدیت و تشدید نظارت‌ها تلاش کنیم تا استان این شرایط کنونی را حفظ کند درحالی‌که دیگر استان‌ها گرفتار موج جدید هستند باید شرایط کنونی را مدیریت و حفظ کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم بیان کرد: دوربین‌ها همیشه فعال هستند و ترددهای غیرمجاز را ضبط می‌کنند عوامل پلیس و راهور هم در کنترل‌های خود باید بیشتر اعمال نظارت کنند منع تردد با نظارت و تشدید بیشتری پیگیری می‌شود خودروهای شخصی تردد آن‌ها هم چنان از ساعت 9 تا 3 ممنوع است و قرار است 90 دوربین جدید دیگر در سطح استان نصب شود.

 کنترل هدفمند مناطق قرمز شهر قم

معاون دادستان استان قم در ادامه این جلسه با اشاره به نقشه مناطق استان در گزارش مرکز بهداشت و وجود چند منطقه قرمز در شهر قم بیان کرد: باید به‌طور هدفمند بر روی این مناطق کنترل و نظارت شود و از طریق صداوسیما به مردم اطلاع‌رسانی شود تا مردم متوجه شوند برای کنترل بیماری باید بیشتر توجه به پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند.

روح‌الله مسلم خانی افزود: دوربین‌های نظارتی هم باید مانند طرح شهید سلیمانی که بیماران را ره‌گیری می‌کنند در ترددهای شبانه هم دوربین‌ها هدفمند پلاک‌های غیربومی و هرگونه تردد غیرمجاز را کنترل و پیگیری نمایند.

 گرفتن تست از نانوایان استان/تأکید اتاق اصناف کشور بر فروش‌های فوق‌العاده شب عید

حسن احمدلو در این جلسه اظهار داشت: طی دو روز گذشته تست‌هایی از نانوایان برای کنترل بیماری کرونا در بین قشر نانوایی صورت گرفته درحالی‌که مرکز بهداشت از هرگونه حراجی شب عید بر حذر می‌کند اتاق اصناف کشور بر برگزاری فروش فوق‌العاده شب عید تأکید دارد.

به گفته وی، اتاق اصناف و بازرگانی کشور بر فروش فوق‌العاده به‌جای نمایشگاه‌های بهاره که سالانه برگزار می‌شد تأکید دارد برای فروش فوق‌العاده 109 واحد صنفی آمادگی دارند برای امر نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی نیز 30 نفر نیروی بسیجی را آموزش دادیم تا هم بر پروتکل‌های بهداشتی و هم قیمت بازار شب عید نظارت و کنترل جدی داشته باشند.

 صف‌های مرغ ناشی از تغییر خریدها به سمت رستورانی‌ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با اشاره به وجود صف‌های طولانی مرغ و تذکر مرکز بهداشت در این زمینه گفت: تولید مرغ در استان حدود 60 تن است و جهاد کشاورزی هم گزارش افزایش مصرف سرانه دو برابر تولید داده است با توجه به تفاوت قیمت مرغ در قم با دیگر استان‌ها باعث افزایش خرید مردم شده است هم‌چنین گزارش رسانه ملی مبنی برافزایش قیمت مرغ سرانه مصرف را افزایش داده است.

مهرداد غضنفری افزود: قم تنها استانی است که در کشور قیمت مرغ دولتی را ثابت نگه‌داشته است در این ایام مصرف بالا رفته و برخی خریدها به سمت رستوران‌ها رفته که این کار غیرقانونی است قرار شد برای پیشگیری از صف‌های طولانی مرغ منجمد در مراکز فروش تزریق کنیم.

 فروش فوق‌العاده جایگزین نمایشگاه‌های بهاره  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: درحالی‌که ما سالانه نمایشگاه‌های بهاره برای فروش شب عید داشتیم برای پیشگیری از بیماری در بحران کرونا فروش فوق‌العاده را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جایگزین می‌کنیم.

غضنفری گفت: فروش فوق‌العاده با تخفیف 10 تا 15 درصدی برای بازار عید در نظر گرفتیم که مورد درخواست اتاق اصناف کشور است این فروش باید بدون تبلیغ و تجمع باشد.

 مشکل اوقاف با اصرار برخی شهروندان بر دفن اموات کرونایی در جوار بقاع متبرکه

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس اسکندری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم نیز در این جلسه اظهار داشت: اوقاف در ارتباط با بقاع متبرک 3 موضوع و چالش اساسی دارد این‌که برخی بر زیارت این اماکن اصرار و عده‌ای بر زیارت اهل قبور مدفون و عده‌ای بر دفن اموات کرونایی در این بقاع اصرار دارند.

وی افزود: اما ما با توجه به محوریت مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا با این 3 موضوع مخالفت کرده و در امر ضدعفونی مستمر بقاع متبرک و رعایت مسائل بهداشتی تأکیدداریم در طول یک سال از بحران کرونا نگذاشتیم حتی یک ضریح کامل باز شود و تنها حیات سرباز برخی اماکن با اجازه خود ستاد بازگشایی‌شده است.

به گفته این مسئول؛ با کمک پزشکان بسیجی ویزیت رایگان برای مردم فراهم کردیم و هم‌چنین برای 150 پرستار مراسم تجلیل برگزار کردیم.

 کمک 20 میلیارد تومانی اوقاف در بحران کرونا

مدیرکل اوقاف استان قم بیان کرد: تاکنون برای بیماران نیازمند کرونایی 90 هزار پرس غذای گرم و به 2 هزار و 300 میلیون تومان کمک نقدی داشتیم هم‌چنین در امر آزادسازی 27 زندانی همکاری و برای تجهیز مراکز درمانی استان هم ورود کردیم.

اسکندری عنوان کرد: در طول یک سال بحران کرونا 20 میلیارد تومان برای این امر از سوی اوقاف و امور خیریه هزینه شده است.

  نظارت بر چهارشنبه و پنج‌شنبه آخر سال  

محسن اروجی مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم گفت: باید بر چهارشنبه و پنج‌شنبه آخر سال با توجه به شرایط کرونا نظارت و دقت بیشتری صورت گیرد هم‌چنین در آستانه بارندگی‌های فصلی باید دستگاه‌های خدمات رسان نسبت به لایروبی شهر آمادگی داشته باشند و بر نقشه مناطق قرمز شهر تمرکز بیشتری اعمال شود.

 تأکید بر ملاقات غیرحضوری مدیران با جامعه هدف خود/پیگیری 3 خدمت الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی

محمدرضا گروسی نیز در این جلسه گفت: طبق بخشنامه سال گذشته ملاقات مدیران دستگاه‌های اجرایی با مخاطبان و جامعه هدف خود باید غیرحضوری باشد و از دبیر هماهنگی امور بانک‌های عامل استان هم این تکلیف را دادیم.

به گفته وی، بانک‌های استان 109 خدمت جدید را به خدمات الکترونیکی خود اضافه کردند در ایجاد زیرساخت الکترونیکی برخی دستگاه‌ها خوب وارد شدند که جای تقدیر دارد برخی دستگاه‌ها هم باید به‌طور ولی از وزارت خانه مربوطه هود پیگیری نمایند.

 تا سال 1400 دستگاه‌های اجرایی استان 45 خدمت الکترونیکی را فراهم می‌کنند

مدیرکل اداره فناوری و اطلاعات استانداری قم گفت: تاکنون 14 خدمت الکترونیکی از سوی دستگاه‌های اجرایی قم اجراشده است و قم پایلوت پرداخت قبوض آب و برق و گاز به‌طور الکترونیکی در کشور است.

جواد غلام پور افزود: طبق پیش‌بینی صورت گرفته طی 6 ماهه شهریور ماسال 1400 دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند 45 خدمت الکترونیکی برای مردم ومراجعان خود فراهم کنند و اکنون با توجه به بحران کرونا 14 خدمت الکترونیکی در حال اجرا است.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۸
کد مطلب: 95138
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *