۰

غرس نهال توسط استاندار قم در آستانه روز درختکاری

قم نیوز: استاندار قم ظهر امروز با همراهی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم در محوطه استانداری به غرس نهال پرداخت.
غرس نهال توسط استاندار قم در آستانه روز درختکاری
غرس نهال توسط استاندار قم در آستانه روز درختکاری
به گزارش قم نیوز مراسم کاشت نهال در آستانه 15 اسفندماه روز درختکاری، امروز با حضور بهرام سرمست استاندار و محمد شعاعی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم در محوطه استانداری قم برگزار شد.

سرمست در حاشیه این مراسم با بیان اینکه ما از تمام قمی‌ها می‌خواهیم درختی را به نشانی دوستی با یکدیگر غرس کنند، اظهار کرد: ما تلاش می‌کنیم تا کاشت درخت را به‌عنوان یک موضوع دینی در سطح استان رواج دهیم.

وی اضافه کرد: بنده نیز در دوران کودکی خود یک درخت کاشتم که هنوز این درخت پابرجاست و هرگاه آن را می‌بینم نشاط و شادی خاصی پیدا می‌کنم.

سرمست با اشاره به اینکه یکی از مؤلفه‌های توسعه پایدار فضای سبز و درختکاری است، عنوان کرد: ما می‌توانیم درختی را به یاد شهدای گرانقدر غرس کنیم تا هم حافظ ارزش‌ها و هم حافظ منابع طبیعی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع درختکاری فرقی میان شهروند و استاندار نیست چراکه درخت جزو ملزومات زندگی انسان است و در دوران توسعه شهرنشینی بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند گسترش فضای مجازی و افزایش درختکاری هستیم.

استاندار قم گفت: همانطور که درخت برای ما اکسیژن تولید می‌کند و فضای تنفسی مردم را فراهم می‌سازد، مردم نیز وظیفه دارند بستر پرورش درخت را فراهم سازند.

وی با تاکید بر اینکه استانداری برای همه اقشار، گروه‌ها و همه موجودات زنده در فضای سرزمینی قم مسئولیت دارد، مطرح کرد: استانداری برای فضای زیست استان یک نگاه ویژه قائل است و برای حفظ این فضا تلاش لازم را بکار گرفته است.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۲
کد مطلب: 95139
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *