۰

نکوداشت حضرت ابوطالب(ع) خدمت بزرگی به جهان اسلام است

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید با تاکید بر لزوم معرفی چهره حضرت ابوطالب(ع) به نحو شایسته برای جامعه بویژه نسل جوان، بهره گیری از جاذبه های رسانه ای، فرهنگی، هنری و سینمایی را در این راستا به دست اندرکاران این همایش متذکر شد.
نکوداشت حضرت ابوطالب(ع) خدمت بزرگی به جهان اسلام است
نکوداشت حضرت ابوطالب(ع) خدمت بزرگی به جهان اسلام است
به گزارش قم نیوز آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار دست اندرکاران همایش بین المللی حضرت ابوطالب(ع) پس از استماع گزارش ارائه شده از سوی مسؤولان برگزاری، نسبت به فعالیت ها و اقدامات انجام شده به منظور تبیین شخصیت ایشان، ابراز خرسندی کرد و گفت: بحمدالله کار گسترده ای در مورد حضرت ابوطالب(ع) انجام شده، این قبیل فعالیت ها باقیات الصالحات است و جاویدان می ماند و افراد بهانه جو را خلع سلاح می کند.

وی مظلومیت حضرت ابوطالب(ع) را مورد توجه قرار داد و با اشاره به اینکه مظلومیت ایشان ناشی از مظلومیت امیرمؤمنان(ع) است، اظهار کرد: بدخواهان و کسانی که با امیرمؤمنان(ع) دشمنی داشتند با نقل قول های مختلف همواره سعی داشتند تا چهره حضرت ابی طالب(ع) را مخدوش سازند و سوسیالیست قلمداد کنند و علتش هم دشمنی با امیرمؤمنان(ع) بود.

این مرجع تقلید در بخش دیگر فرمایشات خود با تاکید بر لزوم معرفی چهره حضرت ابوطالب(ع) به نحو شایسته برای جامعه بویژه نسل جوان، بهره گیری از جاذبه های رسانه ای، فرهنگی، هنری و سینمایی را در این راستا به دست اندرکاران این همایش متذکر شد.

آیت الله مکارم شیرازی نکوداشت و تبیین چهره حضرت ابوطالب(ع) را خدمت بزرگی به عالم اسلام و تشیع برشمرد و با تاکید بر این که آن حضرت به معنای واقعی و حقیقی مؤمن بود، افزود: فعالیت شما در این همایش باید با اتکا به منابع متقن باشد، به نحوی که جلوی بهانه جویی مغرضان و بدخواهان گرفته شود.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۶
کد مطلب: 95153
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *