۰

کاهش ۴۰ درصدی مرگ‌ومیر بیماران کرونایی ازجمله برکات طرح شهید سلیمانی در کشور است

قم نیوز: فرمانده عملیات قرارگاه شهید سلیمانی قم گفت: کاهش مرگ‌ومیر به میزان ۴۰ درصد ازجمله آثار اجرای طرح شهید سلیمانی در کشور است.
کاهش ۴۰ درصدی مرگ‌ومیر بیماران کرونایی ازجمله برکات طرح شهید سلیمانی در کشور است
کاهش ۴۰ درصدی مرگ‌ومیر بیماران کرونایی ازجمله برکات طرح شهید سلیمانی در کشور است
به گزارش قم نیوز سرهنگ امیر جعفری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قم در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: در حوزه نظارت بسیج 23 هزار مورد نظارت و پایش صنوف را به انجام رسانده و بسیجیان با حضور در اماکن و صنوف مختلف و تکمیل فرم‌های مربوطه و ارائه تذکرات به آن‌ها توانستند وضعیت خوبی را سامانه آمار و عملکرد مرکز بهداشت به‌جای بگذارند.

وی افزود: با توجه به کاهش تعداد بیماران کرونایی، اقدامات حمایتی بسیج نیز ازنظر کمی کاهش پیداکرده است، هر چه تعداد بیماران کاهش یابد نیاز به اقدامات حمایتی هم کاهش می‌یابد و از طرفی با توجه به وضعیت آبی شهر قم، نیاز به اقدامات نظارتی هم کاهش‌یافته ولیکن به درخواست مسئولین مرکز بهداشت اقدامات نظارتی همچنان ادامه دارد.

  توزیع بسته‌های معیشتی مختص بیماران کرونایی
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قم بیان کرد: توزیع 1322 بسته معیشتی مختص بیماران کرونایی به ارزش 4 میلیارد و 650 میلیون ریال، توزیع 1724 بسته بهداشتی مختص بیماران کرونایی، طبخ غذا به تعداد 5255 وعده مخصوص خانواده‌های دارای بیمار کرونایی و توزیع مبلغ یک میلیارد و 130 میلیون ریال کمک‌های نقدی بسیج در قالب طرح شهید سلیمانی ازجمله اقدامات صورت گرفته است.

سرهنگ جعفری ادامه داد: این مبالغ در میان خانواده‌های نیازمند بخصوص نیازمندان به دارو توزیع شد، در برخی موارد این کمک‌ها در قالب خرید اقلامی همچون بخاری، آبگرمکن، فرش و در چندین مورد خرید تبلت برای فرزندان خانواده‌های نیازمند انجام‌گرفته است.

وی برگزاری طرح شهید سلیمانی در قم را مورد توجه قرارداد و افزود: از بیستم آبان ماه سال جاری ابلاغ و از اول آذرماه به‌صورت محله محور در سطح شهرستان قم اجرا شد.

کاهش مرگ و میر تا 40 درصد
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قم بابیان اینکه کاهش مرگ‌ومیر به میزان 40 درصد ازجمله آثار اجرای طرح شهید سلیمانی در کشور است، گفت: کاهش بستری به میزان 50 درصد و افزایش 90 درصدی حمایت از بیماران کرونایی از دیگر برکات این طرح است که ظرف مدت اجرای آن به لطف خداوند توانستیم به کاهش چشمگیر 80 درصدی مرگ‌ومیر دست‌یابیم.

سرهنگ جعفری تصریح کرد: فاز دوم طرح شهید سلیمانی ابلاغ و هدف اصلی آن تقویت بیماریابی است که بر اساس این طرح تا حد ممکن بیماران کرونایی را شناسایی، جداسازی و قرنطینه سازی می‌شود که در این فاز از طرح شهید سلیمانی، شناسایی، جداسازی و قرنطینه بیماران و درنهایت قطع زنجیره انسانی بیماری برجسته شده است.

خدمت‌رسانی 95 کمیته عملیاتی در سطح شهر قم
وی ادامه داد: بسیجیان در سطح محلات شهر قم تعداد 92 کمیته‌ عملیاتی محله و در شهر پردیسان تعداد 3 کمیته‌ عملیاتی و جمعاً تعداد 95 کمیته عملیاتی محله را تشکیل و در حال خدمت‌رسانی هستند که به فضل الهی آمار بسیار خوبی را در این زمینه به دست آورده‌ایم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قم افزود: تعداد بیماران مبتلابه کرونا را در ابتدای طرح شهید سلیمانی تعداد 1145 بیمار، در آذرماه تعداد 418 بیمار، در دی‌ماه تعداد 178 بیمار، در بهمن‌ماه تعداد 100 بیمار و تا الان تعداد 88 بیمار و به عبارتی در بازه زمانی سه ماه و نیم تعداد 784 بیمار کرونایی توسط مراکز سلامت به ما معرفی‌شده‌اند.

سرهنگ جعفری خدمات بسیجیان برای قطع زنجیره انسانی کرونا را مورد تأکید قرارداد و خاطرنشان کرد: بسیج توانست 4468 مورد غربالگری حضوری و 16 هزار مورد غربالگری تلفنی را در این زمینه انجام دهد.

انتهای پیام/ 106
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب: 95217
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *