۰

۶۳ میلیارد تومان مستمری به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد(ره) استان قم پرداخت ‌شد

قم نیوز: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم گفت: کمیته امداد در طول ۸ سال گذشته مبلغ ۶۳ میلیارد تومان مستمری به مددجویان تحت پوشش خودپرداخت کرده است.
۶۳ میلیارد تومان مستمری به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد(ره) استان قم پرداخت ‌شد
۶۳ میلیارد تومان مستمری به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد(ره) استان قم پرداخت ‌شد
به گزارش قم نیوز اکبر میرشکار ظهر امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان قم که در سالن کرامت استانداری برگزار شد اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) از نهادهایی است بعد از انقلاب اسلامی باهدف یاری‌کردن نیازمندان و دستگیری از این قشر تأسیس شد و در طول این چند سال در کنار پرداخت مستمری تلاش دارد این مددجویان را توانمند و ازنظر اقتصادی از پوشش خود جدا کند.

وی افزود: در 8 سال گذشته در دوران دولت تدبیر و امید در کنار یارانه‌ها و بسته‌های معیشتی 63 میلیارد تومان مستمری به خانواده‌های تحت تکفل خودپرداخت کرده است در حال که با توجه به شرایط بد اقتصادی ورود افراد نیازمند برای دریافت حمایت این نهاد افزایش‌یافته در کنار پرداخت مستمری توانمندسازی مددجویان هم افزایش‌یافته است.

 خروج 3 هزار نفر مددجو از پوشش حمایتی کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که این نهاد هدف خود را در کنار پرداخت مستمری قطع وابستگی به این نهاد است بیان کرد: از 3 هزار و 326 خانواده تحت پوشش این نهاد 3 هزار نفر توانمند و از حمایت آن خارج شدند وام‌های قرض‌الحسنه به 99 هزار و 550 نفر مددجو به ارزش 122 میلیارد تومان نیز پرداخت کردیم.

به گفته وی، در بحث تأمین مسکن و تعمیر واحدهای مسکونی مددجویان هم در این 10 ساله اقدامات خوبی صورت گرفته است که تاکنون 2 هزار و 752 واحد مسکونی تأمین و 21 هزار و 870 واحد مسکونی تعمیر شده است برای امر تعمیرات منازل مددجویان 68 میلیارد تومان و برای تأمین اشتغال نیز 303 میلیارد تومان وام اشتغال پرداخت گردیده است.

 اعطای بسته‌های تشویقی به 300 نفر برای خودکفایی  

مدیرکل کمیته امداد امام استان قم در ادامه گفت: در طول 10 سال گذشته با اعطای بسته‌های تشویقی 300 نفر در استان خودکفا شدند و به جرات می‌توان گفت که برخی مددجویان بعد از توانمندسازی اکنون بهترین کارآفرین کشور هستند برای تأمین تحصیل 8 هزار دانش‌آموز تبلت برای تدریس مجازی و به 80 دانشجوی مددجو کمک شده است ما توانستیم یک هزار تبلت برای دانش آموزان تهیه کنیم.

میرشکار با اشاره به اقدامات انجام‌شده فرهنگی برای پیشگیری از آسیب‌های فرهنگی مددجویان عنوان کرد: طرح زندگی دوباره برای سازش بین زوج‌هایی که به دلایلی طلاق گرفته‌اند اجراشده که دستاوردهای خوبی به همراه داشته و زوج‌ها پس مدتی مشاوره به زندگی بازگشته‌اند.

وی افزود: در طول بحران کرونا مردم پشتوانه اصلی ما بودند و از سال 90 تا 99 ما توانستیم 389 میلیارد تومان کمک‌های مردمی را دریافت کنیم که 289 میلیارد تومان آن از خیرین و 99 میلیارد تومان هم از وجوه صدقات بوده است و در این زمینه قم در بین استان‌های کشور حائز رتبه برتر است.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۰
کد مطلب: 95225
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *